Стоук Сити отстъпи пред лидера в класирането на Висшата лига - Манчестър Сити в мача между двата тима от 30-ия кръг на Висшата лига.

Битката на стадион "Bet365" завърши с успех за манчестърци с 2:0.

Автор на победните голове за "небесносините" стана Давид Силва, разписал се след точно 10 минути игра, както и в 50-ата минута на мача.

Снимка 345037

Преди началото на двубоя мениджърът на гостите Хосеп Гуардиола сподели, че се притеснява от подценяване и за пореден път потвърди, че Манчестър Сити все още има работа за вършене, въпреки сериозния аванс в класирането.

"Небесносините" са с актив от 81 точки - 16 повече от втория в подреждането Манчестър Юнайтед.

Снимка 345039

Въпреки "опасенията" на Пеп, "гражданите" направиха нова крачка към титлата, като наставникът видя солидно представяне от своя отбор, след поражението в реванша от Шампионската лига.

Голмайсторът на тима Серхио Агуеро пропусна мача заради здравословен проблем, но въпреки това "гражданите" доказаха, че разполагат с достатъчно потенциал в атака, след завръщането на Рахийм Стърлинг.

Агуеро пропуска мача със Стоук, под въпрос е и за контролите на Аржентина

Футболистът е усетил болки в лявото коляно

Именно той асистира на Силва още в 10-ата минута на двубоя, като испанският национал не сгреши, давайки заслужено предимство на състава си в резултата.

Снимка 345036

Пет минути след почивката отново Силва, този път след подаване на Жезус, оформи крайното 0:2.

"Грънчарите" водят битка за оцеляване и запазиха 3 сухи мрежи в последните 7 мача срещу тима от Манчестър в първенството, но днес не успяха да постигнат това.

Снимка 345035

Лидерът в Лигата има 3 победи на стадиона в Стоук в последните си 10 сблъсъка на този терен, но за нещастие на днешните домакините - една от тях бе регистрирана именно тази вечер.