Манчестър Сити сепчели с 3:1 гостуването си на Суонзи и се класира за четвъртфиналите на Купата на Англия. "Гражданите" счупиха рекорд за отбор от Висшата лига с 15-ия си пореден успех във всички турнири. Отборът на Хосеп Гуардиола изравни доскорошното постижение само преди три дни, а единственият въпрос в момента е има ли кой да ги спре изобщо.

Кайл Уокър откри резултата след половин час игра. В началото на второто полувреме Рахийм Стърлинг и Габриел Жезус направиха резултата класически, а гостите стигнаха до почетно попадение в 77-ата чрез резервата Морган Уиттейкър.

Сити излезе с цели седем промени от мача с Ливърпул, но въпреки ротациите и за миг не остави на уелсците да си помислят, че могат да продължат към четвъртфиналите.

Жребият за тях по традиция ще бъде теглен в телевизионно студио секунди след последната среща.

Тази вечер Купата продължава с двойките Лестър - Брайтън, Шефилд Юнайтед - Бристъл Сити и гвоздеят Евертън - Тотнъм.