Манчестър Сити се наложи с 3:1 като гост на Нюкасъл в двубой от 19-ия кръг на Премиърлийг и продължава с доброто представяне в края на годината. "Гражданите" взеха комфортна преднина още до 5-ата минута. Във 2-та минута Тевес намери Бари на изгодна позиция и полузащитникът не сгреши за 1:0.

Три минути по-късно гостите вече водеха с 2:0. Милнър изведе Тевес в наказателното поле, а аржентинецът с хубав удари удвои преднината на гостите.

След това попадение "свраките" опитаха да се върнат в мача, но няколко сериозни пропуска направи нападателят Анди Керъл. Тевес и Коларов пък изтърваха по едно добро положение, но резултатът на почивката остана непроменен.

През второто полувреме домакините упражниха натиск, който даде резултат в 72-ата минута. Бартън центрира в наказателното поле, Керъл се извиси над всички и с глава вкара за 1:2.

Натискът на "свраките” продължи и след този гол. Въпреки това в 81-ата минута след една контраатака, Тевес реши всичко. Той бе отлично от Адам Джонсън и сложи точка на спора.

"Гражданите" са на 2-о място във временното класиране с актив от 35 точки. Домакините от Нюкасъл пък са 9-и с 22.