Манчестър Сити не успя да се справи с единайсеторката на Евертън, в срещата между двата тима от осмия кръг на Висшата лига на Англия.

Двубоят на стадион "Етихад" завърши без победител - при резултат 1:1.

Повече от любопитно за отбелязване бе това, че домакините завършиха срещата с цели две пропуснати дузпи в пасива си.

Първо Де Бройне, а след него и Агуеро (за пореден път от началото на годината) не бяха точни от бялата точка.

Иначе феновете по трибуните трябваше да чакат цели 64 минути, преди резултатът да бъде открит, а за привържениците на домакините радостна вест нямаше, тъй като голмайстор беше Ромелу Лукаку.

Нолито все пак върна състава си в срещата в 72-ата минута, с попадение за оказалото се и крайно 1:1.

Сити все още е под номер едно в класирането, но определено напоследък разочарова феновете си. Евертън остава 6-и.

"Гражданите" бяха много сериозен фаворит за спечелването на срещата и за завръщането на победния ход, след тоталното разочарование в миналия кръг, но агонията им продължи.

Загубата от Тотнъм нанесе огромен удар по самочувствието им, а в същото време може да изиграе и сериозна роля по отношение на формирането на крайното класиране - в битката за шампионската титла.

През последните няколко години Евертън имаше своите моменти срещу Манчестър Сити като се възползва от тях най-вече в турнира за Купата на лигата, отстранявайки гражданите на 16-и януари тази година, след победа с 2:1.

Днес, ако пропуските на Лукаку бяха по-малко, резултатът дори можеше да се повтори.