Манчестър Сити спечели домакинството си на Борнемут, в среща от 5-тия кръг на Висшата лига.

Двубоят на стадион “Етихад” завърши при категоричното 4:0 за домакините.

Подобно на ситуацията в двубоя между двата тима от миналия сезон, Сити нямаше никакви трудности срещу опонента си и дори повтори единия от двата си успеха от преди няколко месеца (5:1 и 4:0).

Серхио Агуеро пропусна дербито с Манчестър Юнайтед преди седмица заради наказание от три мача и не беше на разположение на Гуардиола и за днешния двубой. “Гражданите” обаче показаха на “Олд Трафорд”, че могат да се справят и без 28-годишния нападател, а повториха упражнението и днес.

Келеши Ихеаначо и Кевин Де Бройне се намират в добра форма и правят така, че липсата на Агуеро да не се забелязва, като и тази вечер се отчетоха с по едно попадение на сметката си.

Де Бройне бе точен в 15-ата минута, а Ихеаначо удвои преднината на "гражданите" 10 минути по-късно.

През второто полувреме окончателния крах за гостите бе оформен от Стърлинг и Гюндоган, който впечатли с изявите си на терена.

В самия край на мача Нолито разочарова феновете на манчестърци, като получи червен картон и бе изгонен от терена.

С успеха си Манчестър Сити стана едва вторият отбор в историята на Висшата лига, който започва кампанията си в първенството с пет поредни победи.

Това стори Челси, през далечния вече сезон 2009/2010.

Мениджърът на тима Хосеп Гуардиола пък се превърна във втория специалист с победи в първите пет мача начело на отбора. Карло Анчелоти има серия от шест подобни двубоя.