Рияд Марез сподели мнението си за успеха с 2:1 над Пари Сен Жермен. Крилото на Манчестър Сити отбеляза победния гол в мача.

Манчестър Сити победи ПСЖ с 2:1

Манчестър Сити поглежда към финала след обрат срещу ПСЖ

Де Бройне поведе "гражданите" към победата

"Те доминираха през първото полувреме, а ние - през второто. Съперникът има качествени футболисти в атака, които владеят добре топката и ни бе трудно да ги пресираме в началото. През второто полувреме се справихме по-добре.

Не знам дали ПСЖ е по-силен далеч от дома, но знам, че нищо не е свършило и реваншът ще бъде много тежък. Все пак постигнахме добър резултат. Имам вяра, че можем да удържим тази преднина.

Хосеп Гуардиола: Не ни бе лесно срещу Неймар, Мбапе и Ди Мария

Гуардиола: Не ни бе лесно срещу Неймар, Мбапе и Ди Мария

"Искам просто да бъдем себе си в реванша"

Имахме късмет при двата гола. Моят удар от фаул мина през стената. Но това е част от футбола и ние нямаме нищо против. Не стояхме добре през първата част, но и ПСЖ не направи нещо кой знае какво. Те не бяха опасни, освен при статичните положения, докато ние създадохме най-добрата голова възможност чрез Фодън. След това ние бяхме по-добри, макар и да не показахме най-доброто от себе си.

Стояхме солидно в защита и не дадохме много възможности на съперника. В същото време знаехме, че можем да създадем положения. Битката остава отворена, тъй като това е само първото полувреме. Имаме малко предимство, но в реванша трябва да играем все едно всичко започва отначало", каза алжирецът.

Кевин де Бройне: ПСЖ е невероятен отбор, прогресът ни е добър

"Знаехме, че ще има моменти, в които ще страдаме"