Мениджърът на Манчестър Сити - Пеп Гуардиола, говори след победата с 3:0 над Арсенал при рестарта на Висшата лига.

"Изиграхме добър мач. В началото имаше енергия и от двата отбора, защото не бяхме играли отдавна. Не бяхме прецизни в някои отигравания. Но след това изиграхме доста добър мач, създадохме много положения и успяхме да отбележим точно преди полувремето чрез Рахим. В началото на второто полувреме направихме 2:0, а след изгонването на Давид Луис стана по-лесно. Дори и при 10 на 10 продължихме да контролираме събитията на терена. След толкова дълга почивка нямаме контузени, играхме добре и дръпнахме с 15 точки пред 5-ия в класирането. Това е много важно за класирането ни в Шампионската лига. Натрупахме самочувствие за следващия мач с Бърнли. Дано го спечелим и да можем да продължим да гледаме уверено напред", заяви Гуардиола.

Попитан за липсата на фенове заради мерките срещу COVID-19, наставникът призна, че без тях не е същото.

"Феновете ни липсват. Да, играем футбол, правим това, което обичаме, но без феновете не е същото. На всички ни липсва футболът такъв, какъвто го помним. Разбираме защо се налага да бъде така, но дано свърши по-скоро и скоро да играем отново пред публика", допълни наставникът.