Мениджърът на Манчестър Сити - Мануел Пелегрини упрекна шефовете на клуба си.

Според чилийския спец, предсрочното обявяване на Хосеп Гуардиола за негов наследник е подействало негативно на футболистите и отбора въобще.

"Още през февруари, когато бе обявено, че Гуардиола ще ме наследи на поста, сгрешихме много.

Според мен именно с този си ход пропиляхме шансовете си за спечелване на титлата.

Много от футболистите разбраха, че няма да останат в клуба, което със сигурност не им подейства мотивиращо. Разбирам ги.

Вие бихте ли се напрегнали, ако знаете, че каквото и да сторите, ще бъдете освободени от работната си позиция?

Именно тогава записахме няколко крайно незадоволителни резултата, които ни костваха трофея".