Шампионът на Англия - Манчестър Сити за малко не записа изключително изненадващо поражение на собствен терен, при домакинството си на застрашения от изпадане състав на Хъл Сити. "Гражданите" губеха с 0:1, но с късен гол на Милнър се добраха до точката.

Гола за гостите в двубоя от този 24-и кръг реализира Мейлер, разписал се в 35-ата минута.

С едва 4-ото си поражение през сезона манчестърци щяха да повишат шансовете на лидера в таблицата с подреждането Челси за спечелване на титлата в шампионата.

„Гражданите" собственоръчно едва не увеличиха преднината на лондончани на трудните за наваксване 8 пункта, но все пак в продължението на срещата ги намалиха до 7, въпреки че кой знае каква разлика няма.

Сити доминира през голяма част от мача днес, но опитите на домакините да се доберат до победно попадение се оказаха неуспешни.

Още в 3-ата минута гостите дадоха да се разбере, че не са дошли на "Етихад" на разходка, като Рамирес центрира към Алуко, който шутира, но ударът му бе отразен. Сити отвърна с акция на Клиши, предоставил добра топка на Джеко, но босненският таран не съумя да я засече по най-добрия начин, пращайки я встрани от целта.

Греда, след удар на Елмохамади наново изправи на нокти "гражданите", преди Агуеро и отново Джеко да запишат нови пропуски на сметката на отбора след половин час игра.

При втория удар в гредата, в полза на "тигрите", последван от точна добавка на Мейлер, милост за домакините нямаше, а Хъл изненадващо за всички на трибуните се оказа в ролята на водещ в резултата.

Вторите 45 минути не се различаваха особено от откриващите, като почти всички състезатели в светло сини екипи, включително и капитанът Компани, се изредиха да пропускат пред вратата на съперника.

В края на първата минута на даденото от съдията продължение на срещата, Хъдълстоун извърши необмислено нарушение срещу Агуеро пред наказателното поле на тима си, а при последвалия свободен удар Сити стигна до бленуваната точка. Автор на гола от статичното положение бе Джеймс Милнър.

Така или иначе обаче разликата между Сити и лидера Челси, съгласно мнението на голяма част от критиците на Острова, е почти непреодолима, като ще е доста трудно за футболистите на Пелегрини да я наваксат.