Манчестър Сити започна новия сезон с трофей, след като "гражданите" спечелиха с 2:0 срещу Челси двубоя за "Къмюнити Шийлд".

И двете попадения бяха дело на Серхио Агуеро, се разписа по веднъж във всяко полувреме.

Срещата бе дебют за Маурицио Сари на пейката на Челси, който обаче нямаше особени поводи за радост днес, дори напротив - в нито един момент лондончани не показаха, че могат да се противопоставят на селекцията на Пеп Гуардиола.

Още в първите минути "гражданите" се настаниха пред вратата на съперника, което доведе до пропуски на Сане и Агуеро, който обаче не сгреши в 12-ата минута.

Аржентинецът се възползва от отлична атака и подаване в наказателното поле, за да може със силен удар по земя да вкара за 1:0!

Снимка 371985

До края на полувремето Агуеро и Сане имаха по още една добра възможност да удвоят резултата, но не успяха да поразят целта.

В заключителните секунди на първата част Мората на два пъти пък получи шанс да стреля към вратата на Манчестър, но без успех.

Интригата до голяма степен приключи след малко повече от 50 минути игра, когато отлично организирана контраатака завърши с голов удар от наказателното поле на Агуеро за 2:0!