Ливърпул продължава с победите във Висшата лига. "Червените" съхраниха пълния си точков актив, след като постигнаха драматичен успех над Лестър с 2:1. Двубоят вървеше при равенство до 92-ата минута, когато късен гол от дузпа на Милнър хвърли в дива еуфория "Анфийлд". Преди това Мане беше дал преднина на европейския клубен шампион, а Мадисън съумя да изравни в заветните мигове на втората част.

Първото полувреме предложи смело представяне от страна на гостите. "Лисиците" на Брендън Роджърс не се притесниха и за миг от добре известната офанзивна мощ на съперника.

Тотнъм продължи да пропада, Лорис с тежка контузия

"Шпорите" с тежка загуба при визитата на Брайтън

В 13-ата минута Джеймс Милнър получи добра възможност да открие, след като получи от от Александър-Арнолд. Опитния халф стреля от движение, но над вратата.

Снимка 446327

Източник: EPA/БГНЕС

Постепенно Лестър поизравни играта и по-често започна по-често да действа в половината на Ливърпул. В 30-ата минута домакините организираха контраатака, Мане проби през центъра и стреля от границата на наказателното поле, но право в ръцете на Шмайхел.

Малко след това главният съдия прибегна до използването на ВАР, за да прецени дали нарушение на Александър-Арнолд заслужаваше да получи червен картон.

Така се стигна до 42-ата минута, когато Джеймс Милнър майсторски изведе Мане от дълбочина. Джони Евънс не се намеси достатъчно адекватно и сенегалецът не сбърка сам срещу Шмайхел.

В самото начало на втората част Шмайхел изби удар отблизо на Салах след центриране на Александър-Арнолд. Ливърпул продължи да играе по-добре. В 56-ата минута Мане и Салах направиха добро двойно, но Еванс чукна топката в крака на сенегалеца и тя премина встрани от лявата греда.

Добрата игра на Лестър се отплати и "лисиците" изравниха резултата в 80-ата минута. Айозе доразви по отличен начин качествена атака на гостите. Коженото кълбо стигна до звездата Мадисън, който под плонжа на Адриан направи 1:1.

До края Ливърпул отчаяно търсеше победата и късметът отново се усмихна на "червените". Съперникът им сам се вкара в голямата беля, след като Олбрайтън и Шмайхел не се разбраха в собственото си поле. Това принуди №11 да фаулира Мане, а реферът на момента посочи дузпата. С отговорната задача се нагърби Джеймс Милнър, който хладнокръвно донесе трите точки за английския гранд

Снимка 446328

В следващия кръг на мърсисайдци предстои голямото дерби с Манчестър Юнайтед. Лестър домакинства у дома на Бърнли.

ЛИВЪРПУЛ - ЛЕСТЪР 2:1

1:0 Мане (41"), 1:1 Мадисън (80"), 2:1 Милнър - дузпа (92")

СТАДИОН: "Анфийлд"

СЪДИЯ: Крейг Поусън

ЛИВЪРПУЛ: Адриан, Александър-Арнолд, Ловрен, Ван Дайк, Робъртсън, Милнър, Фабиньо, Вайналдум, Салах, Фирмино, Мане (резерви: Келехер, Кейта, Гомес, Хендерсън, Лалана, Ориги, Елиът)

ЛЕСТЪР: Шмайхел, Перейра, Евънс, Союнчу, Чиуел, Ндиди, Барнс, Прат, Тилеманс, Мадисън, Варди (резерви: Майкъл Джъстин, Морган, Грей, Олбрайтън, Уорд, Перес, Чудхури)