Саутхемптън загуби тежко домакинството си на Манчестър Сити, в среща от 33-ия кръг на Висшата лига.

Битката на "Сейнт Мери" завърши при резултат 0:3.

"Гражданите" решиха всичко в мача през вторите 45 минути, в които бяха реализирани всички попадения.

Правилния тон зададе завърналият се след дълго възстановяване капитан на гостите Венсан Компани. Белгиецът игра срещу Челси, но пропусна мача с Хъл. Сега Гуардиола удържа на обещанието си да заложи отново на господаря на защитата на "небесносините", който му се отплати подобаващо.

Гуардиола гласува доверие на Венсан Компани

Компани откри резултата след 56 минути игра, давайки заслужено предимство на по-добрия отбор в срещата.

Резултатът стана 0:2 след 77 минути игра, когато Лирой Сане отбеляза поредния си гол през настоящия сезон.

Крайното 3:0 оформи Кун Агуеро, сложил точка на спора 10 минути преди последния съдийски сигнал.

Снимка 287640

Така във временното класиране Сити измести Ливърпул от третата позиция, като събира актив от 64 точки - цели 11 по-малко от лидера Челси.

Саутхемптън е 9-и. Домакините се намират в така наречената "златна среда" в таблицата и са в не лоша форма за средняк. Отборът има 3 победи за последните си 6 мача, но днес нямаше късмет.

Срещата бе много важна за "гражданите" предвид безмилостната борба за място в Топ 4 на таблицата.