Манчестър Сити се изкачи на втората позиция във Висшата лига, след като "гражданите" на Пеп Гуардиола се наложиха при гостуването си на Борнемут с 2:0.

Попаденията за Сити дойдоха след голове на Рахийм Стърлинг и автогол на Мингс.

Домакините бяха първи, които имаха възможност да открият след двойно подавене между Айб и Уилшър, извело последният на удобна позиция, но Кабайеро се намеси решително и предотврати попадение във вратата си.

Такова дойде в тази на Боруц, който капитулира в 29-та минута, когато Лирой Сане центрира към Стърлинг, за да може крилото да се разпише от близка дистанция - 1:0 за Манчестър!

Втората част не бе особено зрелищна в първите 20 минути, но след това домакините можеха да стигнат до изравняване при удар на Хари Артър, отразен обаче от Кабайеро.

Още в ответната атака Сити реши всичко в своя полза с нов гол. Стърлинг проби отляво и центрира за влезлия като резерва Кун Агуеро, който игра с топката, а след рикошет в Мингс, тя се озова във вратата за крайното 2:0 за Сити.