Манчестър Сити прекъсна серията си от две поредни загуби във Висшата лига и срази с 3:1 като гост Саутхемптън. Двубоят бе от 20-ия кръг на Премиърлийг. Давид Силва и Серхио Агуеро бяха точни за "гражданите", а Джеймс Уорд-Праус си вкара автогол. Пиер-Емил Хьойберг бе точен за "светците".

С успеха Сити се върна на второто място във временното класиране, събирайки 47 точки. Саутхемптън е точно над зоната на изпадащите с 15 пункта.

В 5-ата минута Маккарти спаси опасен удар на Давид Силва. Четири минути по-късно Елиунуси изведе Остин зад защитата на "гражданите". Нападателят обаче не успя да овладее добре топката и Едерсон улови.

Снимка 397718

В 10-ата минута Бернардо Силва проби отдясно и намери Давид Силва, който с прецизен удар вкара за 0:1. В 19-ата минута опасна контратака на "гражданите" завърши с удар от външната страна на гредата на Марез.

Последваха още два пропуска на гостите чрез Кун Агуеро. В 33-ата минута Едерсон спаси опасен удар с глава на Остин.

Четири минути по-късно южняците успяха да изравнят. Пиер-Емил Хьойберг отне топката от Зинченко, напредна и с удар от 16 метра вкара за 1:1.

В 45-ата минута търлинг проби отляво и центрира, топката се отби от Уорд-Праус и залъга вратаря, който не успя да се справи и кълбото премина голлинията за 1:2.

Ман Сити без Кевин Де Бройне срещу Ливърпул?

"Гражданите" са много деликатни със състоянието на белгиеца

В продължението на първата част Зинченко центрира, Агуеро надскочи своя пазач и реализира с глава за 1:3.

През втората част Сити продължи да контролира събитията на терена, а с пропуски се отличиха Агуеро и Стърлинг.

Пет минути преди края на мача голмайстърът на "светците" Хьойберг бе изгонен.