Манчестър Сити размаза Лийдс със 7:0 като домакин в мач от 17-ия кръг на Висшата лига.

Юрген Клоп: Не гледам мачовете на Сити и Челси с надеждата, че ще загубят

"Не можеш да спечелиш титлата през ноември и декември, но вероятно може да я загубиш"

Двубоят на "Емиратс" не остави съмнение, кой е по-добрият отбор, а голмайсторите за "гражданите" бяха цели шест. Единствено Кевин Де Бройне се отличи с две попадения в 32-ата и 62-ата минути. Останалите, които записаха името си в статистиката, бяха - Фил Фоудън (8'), Джак Грийлиш (13'), Риад Марез (49'), Джон Стоунс (74') и Нейтън Аке (78').

С победата Манчестър Сити взе преднина от 4 точки пред втория Ливърпул, който играе в четвъртък. Лийдс пък се намира на 16-ото място в класирането с 16 точки.

В другия мач от днес Астън Вила победи Норич като гост с 2:0. Двубоят между Манчестър Юнайтед и Брентфорд бе отложен заради заболели с коронавирус в състава на "червените дяволи".