Хъдърсфийлд бе на крачка от това да сътвори истинско чудо и да отнеме първи точки на Манчестър Сити през този сезон. "Гражданите" обаче успяха да достигнат до победата в последните минути на мача и извоюваха успех с 2:1.

Едерсон: Избрах да бъда вратар, защото бях много мързелив

Едерсон разкри защо е избрал вратарския пост

"Не обичах да тичам"

Серхио Агуеро откри резултата още в 15-ата минута, но попадениет му бе отменен, тъй като страничния съдия вече бе вдигнал своя флаг за засада. В края на първото полувреме пък Отаменди си отбеляза злощастен автогол и домакините поведоха с 1:0.

Още в началото на второто полувреме, Агуеро върна равенството, след като се разписа от дузпа.

В 84-ата минута Рахим Стърлинг оформи крайното 2:1, след като овладя отбита топка в наказателното поле и без много да мисли, я изстреля в мрежата.

Така Сити продължава да е едноличен лидер във Висшата лига без допусната загуба през този сезон.