Отборът на Манчестър Сити записа победа с 3:1 над Борнемут в днешния мач от Висшата лига помежду си.

Резултатът бе открит още в 16-ата минута, когато Бернардо Силва се оказа най-съобразителен и се разписа във вратата на съперника за 1:0. Отговорът на "черешките" дойде чак в 44-ата минута, когато Калъм Уилсън засече топката след центриране на Саймън Франсис и не даде никакъв шанс на стража на "гражданите" за 1:1.

Снимка 392687

В 57-ата минута, Рахим Стърлинг отново изведе своя отбор напред, мушвайки кълбото във вътрешната страна на вратата от близко разстояние - 2:1. В 80-ата, Илкай Гюндоган оформи крайното 3:1, засичайки пас на Лирой Сане.

Снимка 392689

След тази победа, Манчестър Сити продължава да е непобеден в Премиър лийг и запазва лидерската си позиция в класирането с актив от 38 точки.