Уотфорд загуби тежко от Манчестър Сити в среща от Висшата лига на Англия. Двубоят на "Викъридж Роуд" завърши при резултат 0:6.

Точни за победителите бяха Габриел Жезус, Отаменди, Стърлинг и Серхио Агуеро, разписал се на три пъти в съперниковата врата.

Домакините бяха в Топ 4 на класирането, само на две точки от Сити преди началото на двубоя. Трябва обаче да се отбележи, че до този момент те бяха срещнали само Ливърпул от грандовете и записаха зрелищно 3:3.

От своя страна "гражданите" са в супер форма, като имат вече четири поредни победи във всички турнири, при уникална голова разлика от 17:1.

Преди седмица Сити разнебити с 5:0 Ливърпул и сега отново се чакаше голова фиеста от момчетата на Пеп Гуардиола, кои този сезон са се прицелили само и единствено към шампионската титла.

Манчестър Сити разгроми 10 от Ливърпул, Садио Мане вкара вратар в болница (ВИДЕО)

Сити разгроми 10 от Ливърпул, Мане вкара вратар в болница (ВИДЕО)

По два гола за Жезус и Сане

Двубоят премина при тотална доминация от страна на гостите, като още след края на първите 45 минути резултатът вече бе 0:3 в тяхна полза.

Серхио Агуеро за пореден път напомни за най-добрите си периоди на Острова, като само в рамките на 4 минути - между 27-ата и 31-ата вкара два гола в мрежата на съперника.

Осем минути преди почивката пък Жезус записа поредното си попадение през сезона, увеличавайки преднината на "гражданите" на 3:0.

През вторите 45 минути нови 3 гола бяха отбелязани, все във вратата на домакините. Техни автори станаха Отаменди (63'), отново Агуеро (81'), както и Рахийм Стърлинг (86').

Успехът бе категоричен за Пеп и компания, за да окупират те върха във временното подреждане на Висшата лига.