Манчестър Сити разгроми Ливърпул в среща от 4-ия кръг на Висшата лига.

Битката на стадион "Етихад" завърши при резултат 5:0 за домакините. Точни в тяхна полза бяха Серхио Агуеро, Лирой Сане (на два пъти) и Габриел Жезус, също вкарал топката в мрежата в два отделни случая.

Двата тима имат сериозни апетити към челните места през новия сезон и изходът от днешния двубой бе важен за всеки от тях.

За съжаление срещата бе белязана от неприятен момент, като в 37-ата минута Садио Мане получи директен червен картон за влизане с бутоните в лицето на Едерсон. Вратарят на "небесносините" бе откаран незабавно в най-близката болница.

Снимка 311573

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

Манчестър Сити - Ливърпул 4:0, вратарят на "гражданите" в болница!

Кой ще бъде новият временен номер едно на Острова?

Първото полувреме предложи емоции от всякакъв характер на феновете по трибуните.

Домакините стартираха по-уверено, като владееха топката през по-голямата част от времето. Това обаче не им носеше нещо кой знае какво в предни позиции.

В същото време Ливърпул изглеждаше застрашително на контраатака, като действията на Мохамед Салах определено разстроиха представянето на бранителите в небесносини екипи по левия фланг на тяхната защита.

Снимка 311566

Десетките центрирания към Фирмино и Мане обаче не постигаха търсения ефект.

Така резултатът бе открит от "гражданите" след 25 минути игра, когато Кевин де Бройне асистира по уникален начин - през центъра - за Агуеро, който със самочувствие откри - 1:0.

В 37-ата минута дойде и ключовият момент в срещата, като директен червен картон получи Садио Мане. Нападателят на Ливърпул вдигна високо крака си при единоборство с вратаря на съперника Едерсон и го удари с бутоните в лицето.

Стражът бе откаран директно в болница, а Мане остави тима си с човек по-малко на терена.

В края на даденото от Джонатан Мос 8-минутно продължение, Габриел Жезус покачи на 2:0, като до голяма степен внесе спокойствие в редиците на състава си.

3:0 направи Жезус, който вкара втория си гол в мача само 8 минути след почивката. Младокът получи пас на празна врата от Агуеро, след което просто нямаше как да сгреши.

Крайното 5:0 оформи Лирой Сане, разписал се в 77-ата минута, а след това и в продължението на мача.

Втората част от срещата не беше сред най-атрактивните за наблюдаване, като останали с човек по-малко на терена, ливърпулци предимно се отбраняваха и се опитваха да не получат нов гол в мрежата си.

И двата отбора стартираха сезона по идентичен начин - с по 2 победи и 1 равенство, но днес "гражданите" взеха превес и временно са под номер едно в класирането.

Снимка 311568

Отборът на Хосеп Гуардиола е загубил само един от последните си 24 мача във Висшата лига на своя "Етихад" и остава безкрайно убедителен на собствен терен.