Манчестър Сити постигна нова лесна победа в английската Висша лига, като този път в 31-ия кръг се наложи над Лестър с 3:1. Победата доближи играчите на Хосеп Гуардиола на 3 точки от Арсенал, който заема върха със 73. Лестър е предпослeден с 25, на 2 от Евертън, който се нарежда на спасителното 17-о място.

Голямата новина от мача е още рекoрд на Ерлинг Халанд, който днес заби две от трите попадения за небесносините. С днешните си голове има 32 гола през сезона, което е постижение на Мохамед Салах от Ливърпул, но той ги е вкарал в 38 мача.

Тотнъм - Борнемут 2:3 в мач от Висшата лига

Борнемут шокира Тотнъм с късен гол насред Лондон

Вижте подробности

За норвежкото чудо обаче рекордът вероятно ще трае до някоя от следващите срещи. Той можеше да се опита да подобри рекорда още тази среща, но на полувремето Гуардиола го извади, гледайки към реванша с Байерн (Мюнхен) в Шампионската лига през седмицата. Стоунс, Родри, Кевин Де Бройне и Джак Грийлиш също напуснаха терена в различни моменти от второто полувреме, докато Сити стигна до 10-а поредна победа във всички състезания и продължава да търси требъл въпреки късния гол за Лисиците.

Снимка 614558

Източник: Gettyimages

Момчетата от Лестър, водени от мениджъра си Дийн Смит за първи път от назначението му, бързо-бързо бяха свалени в реалността, след като до 13-ата минута резултатът беше 2:0 с голове на Джон Стоунс и на Халанд от дузпа. Още в 5-ата минута защитата на Лестър не успя да изчисти топката след корнер и топката попадна на крака на Стоунс, който я прати в мрежата. В 13-ата Халанд удвои преднината на своите, след като Уилфред Ндиди удари с ръка топката при центриране на Джак Грийлиш.

Само след още три минути вратарят Даниел Иверсен спаси Лестър от нов гол, след като брилянтно отби удар на Рияд Марез. Но третото попадение не се бави много и в 25-ата норвежкият доминатор вкара за 3:0, след като преодоля Хари Сутар след центриране на Кевин де Бройне и с мощен шут прати топката за трети път във вратата на Иверсен. В края на срещата бившият играч на Ман Сити Келечи Ихеаначо върна едно попадение, за да оформи крайния резултат.