Манчестър Сити се провали в домакинството си на Кристъл Палас и стигна само до 2:2 в 17-ия кръг на Висшата лига.

До 76-ата минута шампионите водеха с 2:0, но изпуснаха аванса си по инфарктен начин, като изравнителният гол беше дело на Майкъл Олисе от дузпа в 95-ата минута.

Снимка 646389

Така тимът на Пеп Гуардиола пропусна да се доближи само на точка от върха в класирането и остана едва на четвъртата позиция.

Преимуществото на шампионите беше осезаемо през целия мач и направи няколко пропуска преди Джак Грийлиш да открие резултата в 24-тата минута.

Снимка 646388

В началото на втората част гол на Хулиан Алварес от фал не беше зачетен, но малко по-късно Рико Люис покачи на 2:0 с първия си гол в английския елит.

После Дийн Хендерсън остави гостите в мача с няколко спасявания и в 76-ата минута Жан-Филип Матета даде надежди на Палас след контраатака.

Бернардо Силва направи още един пропуск за Сити заради спасяване на Хендерсън и така се стигна до добавеното време, когато Фил Фодън направи дузпа в опит да изчисти топката.

Майкъл Олисе показа здрави нерви и донесе равенството от бялата точка.

Челси - Шефилд Юнайтед 2:0 в мач от Премиър Лийг