Челси победи Шефилд Юнайтед с 2:0 в мач от от 17-ия кръг на Висшата лига. Головете за "сините" бяха дело на Коул Палмър в 54-ата и Николас Джаксън. 61-ата минута.

В 24-ата минута "остриетата" имаха добър шанс да открият резултата, след като Камерън Арчър стреля от далечно разстояние, но ударът му премина встрани от вратата на Джордже Петрович.

9 минути след старта на второто полувреме Рахийм Стърлинг намери Коул Палмър, който с прецизно изпълнение откри резултата. Попадението бе разглеждано с ВАР за евентуална засада, но в крайна сметка бе признато.

В 61-ата минута Палмър влезе в ролята на асистент, след като подаде към Николас Джаксън, който нямаше как да пропусне на празна врата. И при този гол имаше съмнение, че играч на Челси е в нередовна позиция, но и това попадение бе зачетено.

10 минути по-късно Шефилд Юнайтед можеше да върне интригата в мача. Джеймс Макатий изпълни пряк свободен удар, но Петрович се намеси и изби в корнер.

В 83-ата минута домакините имаха претенции за дузпа за евентуално нарушение срещу Конър Галахър, но Анди Мадли не посочи бялата точка.

Моменти след това Армандо Броя бе намерен от Палмър в пеналтерията, но не се възползва от добрата ситуация и не уцели вратата на гостите.

Две минути преди изтичането на редовното време на двубоя Палмър стреля от пряк свободен удар. Уесли Фодарингъм обаче се намеси и не позволи топката да попадне в мрежата му за трети път.

Така Челси спря негативната си серия от две поредни загуби и се изкачи до десетото място в класирането с 22 точки. Шефилд Юнайтед пък е на последната 20-а позиция с едва 8 точки.