Мениджърът на Манчестър Сити - Пеп Гуардиола остана доволен след победата над Евертън с 3:1 в мача от 19-ия кръг на английското първенство.

"Напомням на играчите за техните способности всеки ден. Имаме стандарти, към които трябва да се придържаме. Това налага да поемаме повече отговорности, за да гарантираме, че стандартите няма да паднат.

Мисля, че първото полувреме беше наистина добро. През второто полувреме трябваше да атакуваме по-бързо с крилата и се справихме много добре. Играчите отново показаха колко са специални. Знаем, че след последните шест мача с една победа хората задават въпроси и това е нормално, защото всичко опира до резултатите, но ние сме близо до Арсенал, Тотнъм, Ливърпул и Астън Вила".

Евертън - Манчестър Сити 1:3 в мач от Висшата лига

Шампионът е тук! Сити обърна Евертън в здрав мач на "Гудисън Парк"

Силно второ полувреме помогна на "гражданите"