Джосеп Гуардиола се забави с близо час за задължителната пресконференция след загубата от Тотнъм с 0:2. Пеп и футболистите му останаха в продължение на 45 минути в съблекалнята, а представителите на медиите недоумяваха защо каталунският специалист не се появява. Възможно е постъпката на Гуардиола да му струва наказание.

Опълчение на Тотнъм пречупи атакуващия Манчестър Сити

Гостите изпуснаха дузпа и платиха цената за безмислен червен картон

"Играхме добре, но загубихме. Случи се отново. Съперникът имаше два удара и вкара два гола. Трябва да приемем резултата и да анализираме защо се стигна до него. Неприятно ни е, но повтарям, че отборът наистина игра добре.

Как да съм критичен след подобно представяне? Би било грешно, ако кажа, че сме играли слабо. Създадохме много голови положения и не допуснахме почти никакви пред нашата врата. Това се случи неведнъж през сезона.

Ключовият момент беше червеният картон на Олександър Зинченко. На почивката коментирахме, че трябва да сме внимателни, тъй като жълтите картони се раздаваха с лекота", сподели наставникът на "гражданите".