Брайтън постигна знаменит обрат над Манчестър Сити в мач от предпоследния кръг на Висшата лига. "Чайките" отстъпваха с 0:2 у дома, но в крайна сметка стигнаха до успеха с 3:2. Илкай Гюндоган (2) и Фил Фоудън (48) бяха точни за гражданите, но Леандро Тросар (50), Адам Уебстър (72) и Дан Бърн (76) обърнаха развоя на мача.

Двубоят беше без особено значение и за двата отбора. Сити е шампион, докато Брайтън успя да се спаси.

Гостите започнаха силно мача и стигнаха до гол още във 2-ата минута. Марез центрира отляв, а Гюндоган с глава вкара за 0:1.

Ситуацията на терена се промени много скоро. Кансело повали откъсващия се Уелбек в 10-ата минута и Стюарт Атуел го изгони. Реферът прегледа положението с помощта на ВАР и потвърди първоначалното си решение.

В 48-ата минута "гражданите" вкараха втори гол. Фил Фодън направи отличен индивидуален пробив и не остави шансове на Роберт Санчес.

Снимка 531334

Секунди по-късно "чайките" върнаха един гол. Родри сбърка, топката попадна в Леандро Тросар, който замахна няколко пъти и прати топката във вратата.

В 72-ата минута логичното се случи и домакините изравниха. Грос намери Уебстър, който вкара за 2:2.

Четири минути по-късно Брайтън направи пълен обрат. Дан Бърн засече една отбита топка и я прати в горния десен ъгъл за 3:2.