Манчестър Сити не срещна затруднения срещу Порт Вейл в мач от третия кръг на Купата на Англия. "Гражданите" се наложиха над четвъртодивизионния тим с 4:1 у дома. Олександър Зинченко даде аванс на домакините в 19-ата минута, а Поуп изравни. До края на първото полувреме се разписа Серхио Агуеро за 2:1. През втората част имената си сред голмайсторите записаха младите Фил Фоудън и Тейлър Харууд-Белис.

Сити излезе напред в резултата в 19-ата минута. Тогава Зинченко отправи нисък удар в десния ъгъл, който рикошира в играч на гостите и влезе във вратата.

Снимка 460031

В 35-ата минута Порт Вейл изненадващо изравни. Амо центрира в наказателното поле, където Том Поуп с глава вкара за 1:1. 34-годишният нападател през лятото обяви, че вкарва по 40 гола на сезон, ако всеки мач играе срещу Джон Стоунс.

Малко преди почивката "гражданите" снигнаха до ново попадение. Фоудън бе намерен отлично отдясно и той прати топката към далечната греда, където бе Серхио Агуеро, а аржентинецът се разписа. Първоначално съдиите показаха, че има засада, но след дълго разглеждане на ситуацията със системата за видеоповторения признаха гола.

В 58-ата минута резултатът стана 3:1. Стоунс насочи топката към вратата при разбъркване в наказателното поле. Кълбото рикошира в 17-годишния Хауърд-Белис и голът бе записан на негово име.

Фоудън оформи крайното 4:1 в 76-ата минута след отлично подаване на Анхелино.

Уулвс и Манчестър Юнайтед завършиха 0:0

Гредите спряха Уулвс и Манчестър Юнайтед, победителят ще стане ясен след преиграване

Двубоят на "Молиню" завърши 0:0