Арсенал победи Манчестър Сити с 2:0 и ще играе на финала за ФА Къп, преследвайки рекорден 14-и трофей в най-старото състезание в света. Победителите успяха да хванат съперника си на контри. Пиер-Емерик Обамеянг на няколко пъти оставаше сам срещу Едерсон и вкара двете попадения със завидно хладнокръвие. "Гражданите" доминираха в мача, но така и не успяха да пробият защитата на "артилеристите".

Така рекордьорът по спечелени купи елиминира миналогодишния носител на трофея.

Арсенал - Манчестър Сити, на живо

Арсенал - Манчестър Сити 2:0, два гола за Обамеянг

Първи полуфинал за ФА Къп 2020

Манчестър Сити започна по-добре. Стърлинг беше много активен отляво и създаваше заплахи пред вратата на Мартинес. Все пак защитата на Арсенал успя да се справи с няколкото завързани ситуации.

Като на шега Обамеянг беше изведен сам фронтално срещу Едрсон, но габоенцът би силно във вратаря. Малко по-късно Пиер-Емерик вкара за 1:0 след бърза атака на Арсенал със сменяне на фланговете. Николас Пепе центрира прецизно отдясно и Обамеянг засече топката диагонално до далечната греда за 1:0 в 18-ата минута.

Снимка 488648

Попадението даде самочувствие на "артитлеристите" и те не само изравниха играта, но можеха и да увеличат преднината си. Манчестър Сити завърши полувремето без нито един точен удар във вратата.

След почивката натискът на Сити стана осезаем. Играчите на Арсенал се бяха окопали в наказателното си поле и се бранеха геройски. На няколко пъти Емилиано Мартинес се прояви и доказа, че заслужава титулярното място на вратата.

В 70-ата минута Тиерни изведе Обамеянг отляво, който надбяга защитата и хладнокръвно пусна топката между краката на Едерсон за 2:0.

Снимка 488647

Докрая натискът продължи, но се виждаше, че момчетата на Гуардиола губят увереност Те така и не можаха да отбележат поне един гол.

Микел Артета беше помощник на Гуардиола в Манчестър Сити. Днес той показа, че много добре си е научил уроците. Вторият финалист ще бъде излъчен утре по това време след мача Манчестър Юнайтед - Челси, който отново ще се играе на празния "Уембли".