Давид Луис успя да блокира шут на Стърлинг от близо.

72′

Джо Уилок сменя Пепе.

71′

ГООООЛ! Тиерни изведе Обамеянг отляво. Габонецът надбяга защитата и хладнокръвно пусна топката между краката на Едерсон.

Снимка 488649

70′

През второто полувреме се играе пред една врата. Тази на Арсенал.

67′

Давид Силва засече в аут прострелно подаване на Де Бройне. Време е за поредната пауза за освежаване. Нещо като почивките във волейбола.

66′

Фил Фодън смени Рияд Марез.

66′

Родри смени Гюндоган.

63′

ВАР преглежда за дузпа за спъване на Стърлинг от Мустафи почти до аутлинията отляво. Няма дузпа!

61′

Хубав удар на Де Бройне от фаул. Топката мина на сантиметри от дясната греда.

58′

Разбъркване в наказателното поле на Арсенал. Топката се задържа няколко секунди и излезе в корнер. Имаше проверка с ВАР за дузпа. Няма.

54′

Марез влезе отдясно и стреля по земя в ъгъла. Мартинес се хвърли и с една ръка закова топката.

52′

Менди стреля в ръцете на Мартинес.

49′

Де Бройне подаде на Стърлинг на чиста позиция пред малкото поле. Англичанинът засече топката в аут.

47′

Стърлинг стреля високо в аут от добра позиция.

45′

Играчите на Арсенал, спазвайки социална дистанция, излязоха три минути преди съперника си. Гуардиола не е бил много спокоен в съблекалнята.

Снимка 488642

45+2′

Арсенал заслужено води.

45′

Шут на де Бройне. Топката се отклони от главата на играч на Сити и излезе в аут. Две минути добавено време.

44′

Давид Луис успя да извади топката след остро центриране на Стърлинг отляво.

41′

Едерсон спаси топка под гредата след удар с глава на Мустафи.

35′

Гуардиола не е на себе си.

34′

Едерсон плонжира странично и хвана топката пред връхлитащия Лаказет.

30′

Грешка на Едерсон. При мелето защитник на Сити успя да изчисти в корнер.

24′

Пауза за освежаване. В нея се прави и противоепидемиологична дезинфекция на вратите.

23′

Мустафи стъпи на ахилеса на Давид Силва, но не получи картон.

18′

ГОООООЛ! Обамеянг се хвърли и засече топката след центриране на Папе. Топката се удари в далечната лява греда на Едерсон и взлезе за 1:0. Арсенал изнесе много бързо топката при головата атака.

Снимка 488639

16′

Обамеянг беше изведен сам фронтално, но ударът му беше със сила в Едерсон.

9′

Голяма грешка на Мустафи в наказателното поле и загуби топката. Ударът на Стърлинг беше избит в корнер. След нгео Джака изчисти топката от голлинията.

3′

Тиерни успя да пресече в корнер прострелно подаване на Стърлинг отляво.

1′

Начало на празния "Уембли". Преди него ритуала в подкрепа на битката срещу расизма.

Букайо Сака Фил Фодън

Арсенал и Манчестър Сити ще излъчат първия финалист в тазгодшното издание на ФА Къп.

Арсенал има рекордните 13 купи, което е нищо за 150 годишната история на надпреварата. "Топчиите" елиминираха през тази година Лийдс, Борнмут, Портсмут и Шефилд Юнайтед. Последният им трофей е през 2017 година, когато победиха на финала Чесли с головен на Аарън Рамзи и Алексис Санчес. Точно в това издане те победиха на полуфинал днешния си съперник с 2:1. Иначе те бяха разгромени от Сити в първия мач след ковид паузата с 0:3.

Манчестър Сити е фаворит в мача. Тимът елиминира Порт Вейл, Фулъм, Шефилд Уензди и Нюкясъл. Момчетата на Гуардиола вече спечелиха Купата на лигата и имат голям шанс за четвъртфинал в Шампионската лига. Един безпрецедентен требъл ще компенсира донякъде загубената от Ливърпул титла.