В четвъртък Лудогорец ще се изправи в 1/16-финал от Лига Европа срещу гранда Милан. В състава на разградчани има играчи, които знаят как се елиминират италианци.

През сезон 2013/14 Лудогорец за първи път прескочи груповата фаза на Лига Европа. Тогава в нея разградчани постигнаха 5 победи и 1 равенство в компанията на ПСВ (Айндховен), Черноморец (Одеса) и Динамо (Загреб). Жребият отреди през февруари 2014 година да се изправят срещу други орли - тези от Рим - Лацио.

От онзи отбор, в момента в Лудогорец има петима души - Георги Терзиев, Козмин Моци, Светослав Дяков, Марселиньо и Върджил Мисиджан. На 20 февруари зелените гостуваха на "Олимпико".

Като титуляри започнаха Моци, Дяков, Марселиньо и Мисиджан. Още в 9-ата минтуа те получиха право да изпълнят дузпа, но Светослав Дяков я пропусна. В края на първата част Мисиджан подаде на Роман Безяк, който реализира - 1:0 за Лудогорец. През втората част Дяков бе изгонен за втори жълт картон (55-а минута), но въпреки това отборът, воден от Стойчо Стоев, удържа престижния успех.

Дженаро Гатузо: Лудогорец е свикнал да се бори с големите в Европа

"Реал (Мадрид) и Ливърпул страдаха срещу тях"

На реванша седмица по-късно на "Васил Левски" се разигра истинска драма. В стартовата единайсеторка бяха Моци, Марселиньо и Мисиджан, а Терзиев бе на пейката (Дяков липсваше заради наказание). Италианците дръпнаха с 2:0 с голове на Балде и Переа, но Лудогорец не се предаде и изравни чрез Безяк и Златински. Лациалите се виждаха крайни победители в сблъсъка, след като Клозе се разписа за 2:3 в 82-ата минута, но в 88-ата Жуниор Кишада (бе освободен от Лудогорец тази зима), изравни резултата.

Никола Калинич пропуска Лудогорец - Милан

Една звезда по-малко на Лудогорец - Милан

Нападателят с контузия

Интересното е, че в двама мача за Лацио на терена бе аржентинският халф Лукас Билия, който в момента е в Милан.

В сблъсъците с римляните на вратата бе Владислав Стоянов, който още е част от тима. Той обаче получи тежка травма през пролетта на миналата година и през тази кампания не се е появявал в игра, не е картотекиран и в Лига Европа (очаква се да е готов за следващия сезон).

Възстановяването на Владо Стоянов върви по план

Вратарят не възнамерява да се отказва от футбола

Единственият играч от настоящия състав на Лудогорец, който се е изправял срещу Милан пък е бразилският халф Густаво Кампаняро, който е носил екипа на Верона. На 19 октомври 2014 той играе срещу росонерите - загуба у дома с 1:3. От онзи мач при миланистите още е Джакомо Бонавентура.

През сезон 2008/09 Козмин Моци е част от Сиена, но така и не записва двубой срещу Милан.