Един от основните виновници за отчайващото представяне на Лудогорец в защита от началото на сезона е изчерпал кредита си на доверие от страна на треньора Ивайло Петев, научи "Тема Спорт". Става въпрос за аржентинеца Франко Русо, който пристигна в Разград през зимата с добра визитка от испанския Майорка, но така и не успява да заиграе силно със зелената фланелка. Вместо това допуска куп гафове в почти всеки мач. Той ще седне на резервната скамейка за предстоящото домакинство на ЦСКА в неделя от 21:15 часа, а най-вероятно няма да стартира и срещу Астана в четвъртък.

Никола Попов отказал да ръководи двубой между Лудогорец и ЦСКА

Това се случило през месец май

Треньорът на Лудогорец ще върне и старата схема, в която защитата му е изградена от четирима бранители в линия. Привлеченият от Левски Ноа Сонко Сундберг ще започне като титуляр, като все още не е ясно дали ще си партнира с Оливие Вердон или с Игор Пластун. Както вече писахме, Петев обмисля да включи в стартовите 11 Матиас Тисера за сметка на игралия 90 минути в Казахстан Руан Секо.

Идеята е да използва скоростта на аржентинския нападател, както и тази на Текпетей и Десподов срещу по-тромавата защита на червените. 26-годишният футболист има един гол на сметката си срещу "армейците" - при 2:1 в Разград на 10 октомври миналата година, когато откри резултата. Тисера трябваше да се превърне в заместника на Игор Тиаго, който бе продаден на Брюж, но за момента не оправдава очакванията.