Лудогорец спечели Суперкупата на България след минимална победа с 1:0 срещу Славия, започвайки сезона по начина, по който го завърши - с трофей. "Белите" пък пропуснаха шанса да грабнат отличието за първи път.

Единственото попадение бе дело на голмайстора на Първа лига за миналия сезон Клаудиу Кешеру, който преодоля Антонис Стериакис след точно половин час игра.

Лудогорец - Славия 1:0, Кешеру бележи!

Двата отбора в спор за Суперкупата на България

Още в първите минути на срещата разградчани се настаниха пред наказателното поле на столичани, които видимо изпитваха проблеми със задържането и изнасянето на топката в първия четвърт час.

Мисиджан центрира от левия фланг към Кешеру, който се опита да вкара с гръб към вратата, но неуспешно. Последва отлична многоходова атака, извела Марселиньо отдясно в наказателното поле, който стреля в напречната греда.

Славия успя за момент да изнесе играта в средата на терена, а Галин Иванов на два пъти опита да изненада Ренан от дистанция, и в двата случая неуспешно.

Лудогорец вкара след точно 30 минути игра!

Снимка 366786

При поредната си атака Марселиньо се възползва от рикоширала топка след удар на Натанаел, намери Кешеру, за да може румънецът от 7-8 метра да вкара за 1:0!

Славия отговори с хубав удар от фаул на Галин Иванов, но Ренан успя да избие в корнер и така при преднина от един гол за разградчани дойде почивката.

Втората част започна с доста дискусионна ситуация!

Галин Иванов падна в наказателното поле след единоборство със Сисиньо, но съдийската бригада, начело с Георги Кабаков, замълча. Повторенията показаха, че дузпа по-скоро има, тъй като защитникът на Лудогорец не играе с топката.

Между 50-ата и 55-ата минути разградчани имаха добри възможности да увеличат преднината си, но удари на Вандерсон и Марселиньо бяха спасени от Стериакис.

Лудогорец можеше окончателно да сложи край на интригата, ако Мисиджан бе съумял сам срещу Стериакис да преодолее младия вратар.

Георги Кабаков пък още веднъж пожали разградчани. Петнайсетина минути преди края на мача Светослав Дяков посегна опасно с бутоните напред в краката на Карабельов, но жълт картон, който щеше да бъде втори за капитана на Лудогорец, не последва...

В заключителните минути на мача "белите" осъществиха натиск, по-скоро хаотичен, който обаче не доведе до чисти голови положения пред вратата на Ренан.

Удар на резервата Шверчок пък бе спасен майсторски от Стериакис и така срещата завърши при този резултат, осигурявайки на "орлите" Суперкупата на България за трети път - толкова, колкото има и Левски.