Край на мача! Лудогорец печели Суперкупата на България!

Жоао Паоло заменя Мисиджан.

75′

Ивайло Димитров заменя Милчо Ангелов.

72′

Светослав Дяков, който вече има един жълт картон, посегна опасно с бутоните напред в краката на Карабельов, но съдията Георги Кабаков само смъмри капитана на Лудогорец.

70′

Току що влезлият Владислав Узунов подаде към Галин Иванов, който от линията на наказателното поле стреля, но топката рикошира в защитник на разградчани и излезе в корнер.

69′

Лукоки заменя Вандерсон.

68′

Влади Узунов заменя Шоколаров.

65′

Шверчок заменя Кешеру.

60′

Мисиджан връхлетя на скорост отляво в наказателното поле, но ударът му бе спасен от Стериакис, който успя да затвори добре ъгъла си!

53′

Кампаняро и Марселиньо в рамките на няколко секунди обстреляха вратата на Стериакис, но и в двата случая вратарят на Славия се намеси подобаващо.

47′

Галин Иванов падна в наказателното поле след съприкосновение със Сисиньо, но съдията Георги Кабаков замълча! Повторенията показаха обаче, че футболистът на Лудогорец не играе с топката и закача крака на нападателя на столичани!

45′

Начало на второто полувреме.

45′

Край на първото полувреме.

43′

Полувремето завършва с натиск на Лудогорец пред вратата на Славия, който обаче не води до голова опасност пред вратата на Стериакис.

38′

Жълт картон за Гамаков.

37′

Жълт картон за Светослав Дяков.

33′

Галин Иванов шутира от фаул, Ренан се разпъни и изби в корнер! Най-доброто положение за Славия от началото на мача.

30′

ГОООЛЛЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ! Кешеру бележи, след като се възползва от асистенция на Марселиньо - 1:0! Бразилецът намери румънския голмайстор на разградчани, който с фронтален удар простреля Стериакис от 7-8 метра!

25′

Добро взаимодействие между Марселиньо и Вандерсон на двой подаване, изведе първия отляво в наказателното поле, но Стериакис излезе и успя да изпревари нападателя на разградчани.

21′

Играчите на Славия изнесоха играта в последните минути, след като в един момент разградчани бяха натикали своя съперник пред наказателното му поле.

15′

Чудесна атака на Лудогорец! Многоходова комбинация с по едно докосване изведе Марселиньо отдясно в наказателното поле, но ударът на бразилеца срещна напречната греда!

7′

Мисиджан центрира от левия фланг към Кешеру, който се опита с гръб към вратата с глава да изненада Стериакис, но не успя и топката излезе в аут.

3′

Милчо Ангелов бе съборен пред наказателното поле от последния в защитата Рафаел Форстър, но съдията прецени, че нарушение няма.

1′

70. Шверчок 20. Ф. Кръстев

Финалът за Суперкупата на България дава старт на футболния сезон у нас. За трофея ще спорят Лудогорец и Славия. Срещата между двата тима е от 20:30 часа на "Трейс Арена" в Стара Загора.

За столичани това ще е първо участие в подобен мач и възможност да добавят 16-и трофей в историята си. "Орлите" са шампиони 7 години поред, но загубиха последните два финала за Суперкупата. Именно поради тази причина тимът на Пауло Аутуори ще е максимално амбициран да стигне до успеха тази вечер.

Дерменджиев: Надявам се Лудогорец да спечели Суперкупата на България

"Резултатът не е до такава степен важен, както докъде са стигнали двата тима в своите подготовки и как ще влязат в квалификационните фази на евротурнирите"

Бразилският специалист ще заложи само на един българин в титулярния състав. Това ще е капитанът Светослав Дяков. "Белите" ще излязат само с един чужденец - вратарят Антонис Стериакис.

Карето в отбрана за Славия ще включва Сашо Александров, Димитър Велковски, Андреа Христов и Стефан Велков. В центъра на терена твърд титуляр е Янис Карабельов. В контролите негов партньор бе Милен Гамаков, но неговата жълта карта все още не е пристигнала. Очаква се до началото на двубоя всичко около картотекирането на халфа да е наред.

В атака има само една дилема. Кой да води нападението - Милчо Ангелов или Ивайло Димитров. Първият е с предимство. По дясното крило ще е Цветелин Чунчуков, а по лявото Момчил Цветанов. Зад тарана ще действа Галин Иванов.

Заради контузията на Драгош Григоре, като партньор в защита на Козмин Моци за Лудогорец се очаква да излезе Рафаел Форстър. В средата на терена до Дяков ще играе Густаво Кампаняро. Останалите титуляри за "орлите" са ясни.

Загорчич: Настроени сме боево за мача с Лудогорец