Отборът на Сервет Женева победи Лугано с 2:1 броени дни преди реванша с Лудогорец в Разград в плейофния кръг на Лигата на конференциите.

Сервет изоставаше в резултата още след десет минути игра, след като Махмуд Хадж изведе Лугано напред.

Тимът на Рене Вайнер дълго време се блъскаше в защитата на гостите и не успяваше да изравни. Стигна се обаче до 75-ата минута на мача, когато халфът на Лугано Анто Гъргич бе изгонен с директен червен картон.

Това позволи на Сервет да упражни много силен натиск и Мирослав Стеванович изравни в 83-ата минута. Минута преди края на редовното време Бевдегуз Бола донесе трите точки на тима от Женева с точно изпълнена дузпа. Така тимът направи пълен обрат, което е много добро за самочувствието на тима.

Тимът на Сервет запази второто си място в класирането, като изостава със 7 дължини зад Юънг Бойс, но е с 4 точки пред третия Цюрих.

Отборът на Сервет пристига в сряда в Разград, а ден по-късно е реваншът с Лудогорец, като първият двубоя завърши 0:0.

Треньорът на Сервет: Разочарован съм, защото трябваше да спечелим този мач