Следващият съперник на Лудогорец в Лига Европа Реал Бетис съвсем окапа за гостуването в Разград, което е в четвъртък от 19:45 часа. След като стана ясно, че основният халф Андрес Гуардадо е наказан за срещата, след загубата с 1:2 от Атлетико Мадрид, се разбра, че за двубоя в Лига Европа отпадат двама титулярни защитници - бразилецът с италиански паспорт Луиз Фелипе, както и десният бранител Юсуф Сабали, пише "Мач Телеграф".

Фелипе бе сменен още в 20-ата минута от Виктор Руис, а сенегалецът напусна терена в 76-ата минута, като на неговото място влезе Айтор Руибал. Контузията на първия се оказа по-сериозна, като той няма да може да играе около два месеца.

Треньорът на тима Мануел Пелегрини заяви, че макар и неговият отбор да се е класирал напред в Лига Европа, държи "вердибланкос" да завършат като лидери в групата, защото така ще отидат директно на 1/8-финал и ще си спестят два мача, а и ще имат по-лек на хартия съперник. За целта Бетис се нуждае поне от точка в Разград.

Опитният чилиец ще пусне срещу Лудогорец двама от най-класните си футболисти - Серхио Каналес и Набил Фекир. Първият бе наказан срещу Атлетико (Мадрид), докато френският национал се върна след лечение на контузия.

"Медицинският щаб каза, че той може да играе максимум 20 минути, мисля, че бяха добри за него. Сега имаме мачове в четвъртък и неделя, ще говорим с лекарите, за да видим кой е най-добрият начин да го използваме, избягвайки рецидив на тези мускулни наранявания, които са сложни", коментира Мануел Пелегрини.