Олимпия (Любляна) отстрани Лудогорец във втория предварителен кръг на Шампионската лига след успех с 2:1 у дома и общ резултат 3:2 продължава напред.

Разградчани откриха в 15-ата минута чрез капитана си Кирил Десподов, но допуснаха пълен обрат след две попадения на Тими Елсник в 18-ата и 92-ата минута.

Олимпия (Любляна) - Лудогорец 2:1, развоят минута по минута

Реваншът срещу Олимпия е тази вечер от 21:00 часа

За да бъде драмата пълна Лудогорец получи право на дузпа дълбоко в добавеното време, но ударът на Десподов беше отразен и така напред продължават словенците, докато отборът от Разград ще продължи в Лига Европа. Там воденият от Ивайло Петев тим ще се изправи срещу загубилия от двойката Динамо Загреб - Астана. Почти сигурно това ще бъде казахстанският тим, който допусна поражение с 0:4 в първия мач.

Ивайло Петев опита да изненада словенците с няколко промени, като дебют за разградчани в Европа направи испанското им попълнение Франсиско Идалго-Сон. Вердон влезе в средата на защитата вместо Игор Пластун, а Педро Нареси измести Якоб Пьотровски в центъра на халфовата линия.

В 15-ата минута Лудогорец създаде първата си добра атака, като топката беше доставена на 6-7 метра от голлинията. Янков и Тисера не успяха да стрелят, шут на Нареси с левия крак беше блокиран. При опита атаката да продължи лудогорци спечелиха фаул. Капитанът Кирил Десподов изпълни по прекрасен начин до лявата греда и не остави шансове на вратаря Видовшек.

Само три минути по-късно домакините изравниха чрез капитана си Елсник, който на задна греда беше най-съобразителен и прати топката в мрежата.

Домакините постепенно станаха по-активни и в 33-ата минута, като на няколко пъти застрашиха пазената от Падт врата.

В 58-ата минута попадение на Десподов беше отменено заради засада, след като капитанът направи чудесна комбинация с Доминик Янков. В 68-ата минута домакините имаха претенции за дузпа след единоборство между Оливие Вердор и резервата Лукас.

След 70-ата минута Лудогорец взе надмощие и в 74-ата минута Якуб Пьотровски стреля много силно. В края на мача Лудогорец остана с човек по-малко, тъй като Франсиско Идалго-Сон удари без топка Руи Педро от дoмакините.

Въпреки че бяха останали с 10 човека на терена, гостите от България можеха да изтръгнат победата. Ударът на резервата Спас Делев обаче се отби в страничната греда, а вратарят Видовшек не реагира. Във втората минута на добавеното време обаче Олимпия наказа пасивната защита на българския отбор. Капитанът Елсник беше неудържим и при едно центриране от ъглов удар изпревари Аслак фон Витри, който закъсня да го блокира на шпагат и с мощен изстрел наказа Падт.

Но Лудогорец не беше приключил мача. Лудогорци стигнаха до дузпа в 11-ата минута на добавеното време, която беше спечелена от Спас Делев.

Десподов застана зад топката, но вратарят улови посоката и спаси изстрела, което беше и последното действие в драматичния мач.