90′
Турнир: Шампионска лига Стадион: "Стожице", гр. Любляна (Словения) Зрители:
90′

Олимпия (Любляна) отстрани Лудогорец във втория предварителен кръг на Шампионската лига след успех с 2:1 у дома и общ резултат 3:2. Разградчани откриха в 15-ата минута, но допуснаха обрат. В добавеното време "орлите" получиха дузпа, но ударът на Десподов беше отразен и така напред продължават словенците.

89′

Малшанс за Лудогорец! Десподов пое топката в собствената половина, напредна  и подаде към Спас Делев. Той успя заокилоне от трима да отправи удар, но топката срещна напречната греда.

89′

Разбъркване пред вратата на Лудогорец едва не доведе до гол.

89′

Словенският тим стига до втори гол чрез Тими Елсник. Той получи топката по земя в наказателното поле, Фон Витри закъсня, а халфът стреля и от движение и отбеляза втория си гол и общо трети от този сблъсък между двата тима.

82′

Иван Йорданов замени Педро Нареси.

80′

Неманя Мотика заменя Иван Посавец.

80′

Сон от Лудогорец получава директен червен картон за удар с глава срещу Руи Педро.

78′

Влезлият като резерва Пьотровски стреля мощно, вратарят на Олимпия отби, а Видал опита да прати топката в мрежата след добавка, но не последва нищо опасно.

68′

В 68-ата минута домакините имаха претенции за дузпа за задържане в наказателното поле на Педро Лукас, но главният съдия ги подмина. Минути след това Серджио Падт улови топката след удар на футболист на Олимпия от над 40 метра.

58′

Отменен гол за Лудогорец. Доминик Янков стреля, Десподов стигна до отбитата топка и я прати в мрежата, но българският нападател се оказа в засада.

Снимка 628365

Източник: startphoto.bg

55′

Якуб Пьотровски заменя Бърнард Текпетей.

55′

Спас Делев влиза в игра на мястото на Матиас Тисера.

51′

Поредна опасност пред вратата на Лудогорец, но Падт спасява.

48′

Педриньо е първият санкциониран футболист на Лудогорец

45′

Вторите 45 минути стартираха.

45′

Двата тима се оттеглиха на почивка при 1:1. Реферът даде пет минути добавено време, в което домакините имаха тотална доминация. Най-опасната ситуация беше една изстреляна в наказателното поле топка, която обаче не беше засечена от футболист в зелен екип.

44′

Поредна опасност пред вратата на гостите от Разград. Франко Русо обаче успя да отклони топката в ъглов удар.

43′

"Орлите" най-сетне успяха да изнесат играта по-напред. Доминик Янков стреля, но доста неточно извън рамките на вратата.

34′

Стражът на българския шампион трябваше отново да се намесва решително след шут на Руи Педро. Домакините търсят второ попадение и не дават възможност на Лудогорец да изнесе топката в половината им.

33′

Грешка при изнасянето на топката доведе до опасност пред вратата на Лудогорец, но гредата спаси разградчани от второ попадение след изстрел на Сешлар.

31′

Изравнителното попадение даде импулс в играта на домакините, които упражниха натиск и на няколко пъти се стигна до опасни центрирания пред Серджио Падт и няколко поредни корнера. За радост на българския страж обаче не последвах удари към неговата врата.

18′

Домакините се върнаха много бързо в мача след попадение на Тими Елсник, който засече от въздуха центриране в наказателното поле на "орлите".

15′

Кирил Десподов откри резултата след изпълнение на пряк свободен удар. Капитанът на Лудогорец стреля над стената, а стражът Видовшек дори не помръдна.

Снимка 628364

14′

Марцел Ратник получава поредния жълт картон.

13′

Агусгин Дофо е следващият наказан от състава на домакините.

12′

Мустафа Нукич е санкциониран също.

7′

Капитанът на домакините Тими Елсник получава първия жълт картон в срещата.

3′

Дъжд заваля над стадиона в столицата на Словения. И двата отбора стартираха активно срещата, като играта е на високи обороти.

2′

Двубоят на "Стожице" започна.

1′

Добре дошли на живото проследяване на мача-реванш от втория предварителен кръг на Шампионска лига между българския първенец Лудогорец и словенския Олимпия в Любляна. Първата среща в Разград завърши 1:1 и остави интригата за днес.

Наставникът на разградчани Ивайло Петев няма да може да разчита на новата си звезда в атака Квадво Дуа, който е извън терените за два месеца след операция. Колегата му Жоао Енрикеш няма проблеми с контузени и наказани футболисти.

43. Алиаж Крефъл 90. Спас Делев

Лудогорец гостува на Олимпия (Любляна) в мач-реванш от втория предварителен кръг на Шампионска лига. Двубоят на стадион "Стожице" е днес от 21:00 часа, а първата среща в Разград завърши 1:1. "Орлите" ще си осигурят участие поне в груповата фаза на Лига на конференциите, ако отстранят словенския първенец. Главен рефер на мача между Олимпия и Лудогорец и Кристиян Дингерт от Германия.

Отборът на Ивайло Петев се люшка от едната крайност в другата от началото на сезона. Разградчани стартираха с две поредни загуби, след което дойдоха две разгромни победи, за да се стигне до равенството с Олимпия през миналата седмица. Шампионите отложиха мача си в първенството и имаха седем дни, в които да се подготвят за реванша. В същото време Олимпия се разправи с Рогашка в словенския шампионат, побеждавайки го с 5:0.

Петев: Не си пожелавам дузпи, дано след 90 минути сме краен победител

"Всеки мач е различен, въпросът е утре психически да се настроим за това, което предстои"

Петев няма да може да разчита на новата си звезда в атака Квадво Дуа. Швейцарецът с ганайски корени беше опериран в Португалия и се очаква да отсъства от терените около два месеца. Другият нов нападател Руан все още няма картотека за турнира. Същото важи и за Ноа Сонко Сундберг, който пътува с отбора до Любляна, но се очаква дебютира в неделя срещу Ботев Враца. За Словения не замина Тодор Неделев, който е с вирус. В часовете преди мача неразположение са почувствали Аслак фон Витри и Иван Йорданов, което прави участието им в срещата под въпрос. С трайни контузии са Диниш Алмейда, Дени Групер и Антон Недялков.

Треньорът на Олимпия Жоао Енрикеш няма проблеми с контузени и наказани футболисти. Очаква се той да заложи на същия състав, стигнал до равенство в Разград. Халфът Саар Фадида даде заявка за титулярно място, след като вкара хеттрик срещу Рогашка, но е по-вероятно да остане на резервната скамейка.

Победителят от сблъсъка в Любляна тази вечер почти сигурно ще се изправи срещу Галатасарай в третия кръг на пресявките. Турският гранд завърши 2:2 като гост на Жалгирис, но ще е огромна сензация, ако отпадне на реванша на "Тюрк Телеком Арена".