Лудогорец загуби гостуването си на ЛАСК в Линц с 3:4. Българския шампион започна кошмарно и допусна два ранни гола. Елвис Ману върна едно попадение, но на почивката домакините водеха с 3:1.

През второто полувреме ЛАСК дръпна с 4:1. Лудогорец се вдигна на щурм и намали разликата на едно попадение след хеттрик на Ману. В края с човек повече "орлите" така и не можаха да изравнят.

ЛАСК - Лудогорец, на живо

ЛАСК - Лудогорец 4:3, хеттрик на Елвис Ману

И двата отбора се нуждаят от задължителна победа

Мачът започна кошмарно за българския шампион. Още в началото на втората минута Хюсеин Балич получи топката на центъра, напредна до наказателното поле и стреля по земя в десния ъгъл на вратата за 1:0.

Това даде голяма увереност на домакините, които натиснаха и след още 9 минути вече водеха с 1:0. Андреас Грубер стреля от дузпата след корнер. Двама негови съотборници прескочиха топката, която влезе в левия ъгъл на вратата.

Снимка 503052

Източник: ludogorets.com

Разградчани върнаха едно попадение в 15-ата минута. Текпетей изведе Елвис Ману сам срещу вратаря и ганаецът беше безпощаден за 2:1.

В следващите минути играта се изравни, като следваха опасни атаки към двете врати. Битката беше много здрава и съдията не пестеше картоните.

В 34-ата минута Марко Рагуш разстреля Пламен Илиев след удар от воле през Вердон. Бързата атака на домакините беше отляво - 3:1.

До почивката "орлите" опитаха да върнат поне още един гол, но липсата на концентрация в наказателното поле ги лиши от това.

Снимка 503017

Второто полувреме беше много интересно и драматично. Домакините с малко късмет. В 55-ата минута Хюсеин Балич шутира топката рикошира в Анисе и Вердон и заблуди Пламен Илиев за 4:1.

Срещата се отвори много. Българите не се предадоха и в 67-ата минута Елвис Ману остана сам малко след центъра. Ганаецът стреля, топката се отби от Шлагер и влезе във вратата за 4:2.

Влезналият като смяна Каули Оливейра засили креативността в атака. В 72-ата минута той и Ману не можаха да реализират от добри позиции. Оказа се, че при шута на Ману, Гръгич е играл с ръка. Дузпа и червен картон. Елвис стреля безпощадно, оформяйки хеттрика си за 4:3.

Снимка 503049

В оставащото време "орлите" опитаха всичко. Домакините се бранеха добре и атакуваха, когато могат. Но така и не се стигна пред добро положение пред вратата на Шлагер.

Испанският съдия даде само две минути добавено време, което беше напълно достатъчно ЛАСК да удържи победата. Футболистите от Разград така и не можаха да поднесат подарък за рождения ден на техния изпълнителен директор Ангел Петричев.

След втория кръг Антверп има 6 точки след победата си срещу Тотнъм с 1:0. Тотнъм и ЛАСК имат по 3 точки, а Лудогорец е с 0. Следват двата мача на българския шампион с финалиста от Шампионската лига през 2019 година.