Българският шампион Лудогорец постигна убедителна победа с 5:0 над първенеца на Уелс, ТНС. Гостите се оказаха изключително посредствен тим без елементарни технически умения.

Лудогорец - ТНС, на живо

Лудогорец - ТНС 5:0, Моци вкара с добавка след слабо изпълнена дузпа

Стойчо Стоев направи ротации в състава

Стойчо Стоев искаше голове преди почивката и се оказа добър познавач. Заради нескопосан опит за спиране от страна на Райън Харингтън се получи първото попадение.

Направилият отлично впечатление Мавис Чибота проби отляво и стреля в гредата. Топката беше довкарана от неумелия Харингтън в деветата минута.

Попадението не промени нищо. Българските футболисти търсеха гол, а гостите гледаха да минава времето. Все пак те отправиха един удар в очертанията на вратата на Илиев от фаул.

Снимка 437922

След грешка на Дейвис, Кешерю изведе Чибота, който хладнокръвно заобиколи вратря Харисън и увеличи на 2:0 в 28-ата минута.

До почивката падна и трети гол. В 43-ата минута дуото Харисън - Харингтън направи поредната си грешка. Джоди Лукоки отне топката и сам оформи резултата в края на полувремето.

През втората част двубоят премина в тренировъчно темпо при тотален контрол на Лудогорец. Гостите понамалиха грешките и дори на два-три пъти тръгнаха напред.

Все пак паднаха още два гола. Марвис Чибота отново беше най-настойчив и след спасен негов удар, той подаде на връхлитащия Кешерю в 65-ата минута. Конгоанецът Чибота показа, че е много добра находка и беше заменен под аплодисменти на публиката малко след това.

Глупава дузпа даде още един шанс на българския отбор. Козмин Моци показа, че може да довкарва след лошо изпълнен наказателен удар. Вратарят Харисън, но топката се върна отново в Моци, който стана петият голмайстор за "орлите". Това се случи в 79-ата минута.

Снимка 437920

В последните минути гостите имаха две положения. В единия случай защитата изби, а в другия Пламен Илиев спаси далечен удар. Кешерю също имаше още възможности за гол.

Ясно е, че Лудогорец ще продължи в плейофния кръг за Лига Европа. Следващият съперник се очаква да бъде словенският Марибор, загубил у дома от норвежкия шампион Розенборг с 1:3.

Следва мача с ЦСКА, който е изключително важен в битката за девета шампионска титла на България. Другата седмица предстои екскурзия до Уелс.