Шампионът на България Лудогорец очаквано спечели без особени затруднения първата си контрола от лятната подготовка.

В комплекс "Царско село" "зелените" разгромиха състава на Надежда (Доброславци).

Разградчани спечелиха с 12:1, като точни в тяхна полза бяха голяма част от обичайните титуляри в състава, а на 4 пъти се разписа влезлият като резерва Димо Бакалов.

Лудогорец заминава за Австрия в неделя по обяд

"Орлите" имат четири запланувани контроли

Новото попълнение на "орлите" Мавис Чибота впечатли с дейното си представяне, като освен факта, че бе замесен в почти всичко по-интересно за "зелените" в атака, се отчете и с две асистенции.

Капката катран в представянето му бе пропуск от бялата точка десет минути преди почивката. Тогава Лудогорец получи право да изпълни дузпа, но Чибота стреля във вратаря.

Марселиньо се присъедини към тренировъчния процес на Лудогорец

Бразилецът получи индивидуална награда

Иначе още в рамките на първите 7 минути вече бяха реализирани две попадения в полза на разградчани, като точен бе Лукоки, след индивидуален пробив, а малко по-късно Чибота центрира в наказателното поле, където състезател на съперника вкара топката в собствената си врата.

Минута преди да запише пропуска си от 11-те метра, Чибота се отчете с голов пас към Шверчок, който с глава бе точен за 3:0.

През второто полувреме бяха отбелязани цели 10 гола, като на първо време Дан Битон вкара първото си попадение със зеления екип, а Вандерсон добави топката в мрежата след нов опит на Битон, избит от вратаря.

Димо Бакалов се разписа на цели четири пъти, а Юсеин и още в три случая Вандерсон бяха точни за 12:0.

Форстър направи дузпа малко преди последния сигнал, реализирана от една от резервите на Надежда.

Сисиньо може да донесе на Лудогорец 3,5 млн. евро

Футболистът пред трансфер в родината си

Тази среща е единствената за разградчани на родна земя. В неделя отборът отлита за Австрия, където ще протече основната част от предсезонните тренировки.

На австрийска земя "орлите" имат планирани четири проверки - срещу словенския Триглав, шампиона на Азербайджан Карабах, шампиона на Украйна Шахтьор (Донецк) и румънския Ботошани.