Лудогорец U14 спечели международния турнир VIVACOMCUP 2019.След като завършиха на първо място в своята група А с пълен актив от точки, момчетата на Емил Георгиев победиха в директния мач за първото място победителя в група Б Динамо (Тбилиси) с 2:0. В герой се превърна централният нападател Петър Кирев, който реализира и двете попадения.

Първата част предложи оспорвана игра с много единоборства, в която по-едрите и здрави играчи на Динамо бяха по-активният тим на терена. В тези минути се открои добрата игра на вратаря на "орлите" Умут Хакиф. В 17-та минута той с невероятен рефлекс предотврати сигурен гол след удар от няколко метра.

Седем минути по-късно Хакиф отново се справи с опасен шут на гостите, отправен от чиста позиция. "Орлите" търсеха своя шанс на контраатака и след добе организирана такава Петър Кирев технично преодоля прекия си пазач в наказателното поле и стреля, но в ударът нямаше достатъчно сила и вратарят на гостите се справи.

През втората част разградчани отново приеха играта в своята половина и контраатакуваха на скорост при всяка възможност. Гостите продължиха да имат териотирален превес, но той не доведе до сериозни опасности пред Умут Хакиф. В 55-та минута Стивън Вълчев стреля опасно от границата на наказателното поле, но топката премина край гредата. Четири минути по-късно "орлите" изпълниха пряк свободен удар. Играч в зелено отклони топката с глава и до нея първи стигна Петър Кирев, който я прати в мрежата за 1:0.

Още в следващата минута слисаните грузинци получиха втори гол. След бърза контраатака, Стивън Вълчев намери Кирев, който финтира защитник и вкара за крайното 2:0.