Лудогорец записа престижна победа над Хартс в контрола. Българските шампиони се наложиха с 2:0 в Англия.

Това бе втората проверка за разградчани на Албиона, след като победиха Стяуа с 4:2. Старши треньорът на Лудогорец Стойчо Стоев пусна изцяло нов отбор в днешната контрола като титулярите от двубоя със Стяуа останаха на резервната скамейка.

И двете попадения за орлите в днешния двубой паднаха след почивката, а техни автори станаха Марселиньо и Христо Златински, реализирал от дузпа.

Първото попадение падна в 67-ата минута, когато Марселиньо и Роман Безяк разиграха двойно подаване, а бразилецът остана сам срещу Алекзандър и го преодоля за 1:0. Три минути по-късно Лудогорец получи право да изпълни дузпа след като защитник игра с ръка в наказателното поле. Зад бялата точка застана Христо Златински, който не сгреши за 2:0.

Лудогорец се прибира в България на 10 юли.

ЛУДОГОРЕЦ - ХАРТС 2:0
1:0 Марселиньо (67), 2:0 Христо Златински (70-дузпа)

ЛУДОГОРЕЦ: Чворович (46-Стоянов), Шоко, Барт, Александров (46-Терзиев), Витиня, Луму, Златински, Вандерсон, Ернандес (46-Ешпиньо), Абало, Безяк (Марселиньо, Кайсара, Мисиджан, Минев, Кишада, Моци, Дяков, Александров)

ХАРТС: Аликзандър, Йозтюрк, Хендерсън, Уилсън, Л. Смит, Бийт, Гомис, Уокър, Оливър, Кинг, Д. Смит