Днес Лудогорец ще изиграе 114-ия си мач в евротурнирите и ще преследва 38-а победа. Тимът е суперфаворит срещу Сутиеска. Още в началото на срещата "орлите" ще пробват да направят нещо, което не им е било по силите от доста време насам.

В последните си три домакински двубоя те не са отбелязвали гол. В груповата фаза на Лига Европа през миналия сезон те записаха загуби с по 0:1 от Цървена звезда и Брага в Разград, и пак там стигнаха само до 0:0 срещу Мидтиланд.

Последният играч на Лудогорец, опъвал мрежата на "Хювефарма арена" в двубой от евротурнирите, е Пиерос Сотириу - от дузпа в 60-ата минута на домакинството на Малмьо (2:1) от плейофите за групите на Шампионската лига. Оттогава изминаха точно 300 минути, без феновете да са видели попадение в домашна среща. Тя бе на 24 август миналата година. След нея орлите нямат успех - 2 равенства и 4 загуби в групите на ЛЕ.

Тази вечер пък Сутиеска ще преследва първа победа в ШЛ. В досегашните 10 двубоя има 3 ремита и 7 поражения.