Настоящият треньор на Цървена звезда - Владан Милоевич, е на мушка в сръбския гранд заради лошите резултати. От Лудогорец вече опипват почвата с него, съобщава сръбското издание hotsport.rs. В същото време от "Мала Маракана" вече търсят негов евентуален заместник.

Първоначално "орлите" са имали друг фаворит за треньорския пост. Велко Паунович е получил предложение от българския клуб, но в крайна сметка е предпочел да поеме националния отбор на Сърбия. Това е накарало ръководството на Лудогорец да пренасочи вниманието си към Милоевич, пише още изданието.

Лудогорец търси варианти за нов треньор

Лудогорец търси варианти за нов треньор

Бившият треньор на Бенфика Бруно Лаже е поискал годишна заплата между 3 и 4 милиона евро

Владан Милоевич е добре познато име във футбола, най-вече с двата си успешни периода начело на Цървена звезда. Неговата визитка е повече от впечатляваща и включва четири спечелени шампионски титли на Сърбия и класиране в групите на Шампионската лига в три от общо четири опита.

Тези успехи го превръщат в апетитна хапка за Лудогорец, който изпитва трудности през настоящия сезон. Българският шампион изостава в класирането на Първа лига и не се представя убедително в Лига Европа. Целта пред клуба е да намери треньор, който може да върне стабилността и да поведе отбора към ново участие в най-елитния европейски клубен турнир.

Цървена Звезда завърши 1:1 с Радник Сурдулица

Тежка издънка: Звезда не би при ставка 1.02

Домакините със сконфузно реми

Според информацията, разградчани са обмисляли и бивш треньор на европейски гранд, но неговите финансови изисквания са се оказали твърде високи.

В момента наставникът преминава през най-трудния си период, откакто се завърна на "Райко Митич". Очаква се раздялата между него и Цървена звезда да се случи през зимата, а може би дори и по-рано.