Лудогорец победи Висла (Плоцк) с 2:1 в третата си контролна среща от подготвителния си лагер в Турция.

Елвис Ману (21') даде аванс за разградчани, а малко след това Жуниор Брандао (21') удвои. Само четири минути по-късно Рафал Волски (25') върна едно попадение за поляците. Към края на срещата Патрик Тушински (95') не успя да изравни, след като не успя да се разпише от дузпа, след като 16-годишният Умут Хабил отрази удара.

Лудогорец - Висла (Плоцк): 2:1 (Развой на срещата по минути)

Вижте подробности

Двубоят започна добре за Лудогорец, който заслужено дръпна в резултата за половин час. Първо Елвис Ману се разписа в 21-ата минута, след като Кирил Десподов стреля от пряк свободен удар. Вратарят на Висла спаси, но топката падна точно в краката на Ману, а който вкара кълбото от близко разстояние.

В 25-ата минута Жуниор Брандо удвои. Десподов нпредна опасно отдясно и центрира в наказателното поле. Там Брандо не успя да отиграе с глава по най-добрия начин с глава. Топката обаче се отклони от защитник на поляците и попадна във вратата.

В следващите минути отборът на Висла опита да приложи натиск над Лудогорец. В 59-ата минута Камински се отличи със страхотно спасяване след изстрел на Мавис Чибота.

В 63-ата минута Спас Делев пробва мерника си с удар от средно разстояние. Топката не намери рамките на вратата.

В 85-ата минута добра атака на поляците завърши с центриране в наказателното поле и удар с глава, който обаче твърде слаб, за да затрудни Падт.

и удар с глава, който обаче твърде слаб, за да затрудни Падт.

В 95-ата минута беше отсъдена дузпа за полския тим. Зад топката застана Патрик Тешински, който стреля, но 16-годишният юноша на "орлите" Умут Хабил, който се беше появил на терена само преди минути, спаси удара в левия си ъгъл.