Лудогорец записа успех и във втората си контрола през лятната пауза. Българският шампион се наложи с 4:0 над словенския Триглав. Димо Бакалов вкара два гола, а новото попълнение Дан Битон и младият Светослав Ковачев добавиха по един гол за успеха. През всичките 90 минути разградчани доминираха над съперника си на стадион "Бишофсхофен". Словенците, които са завършили на осмо място в местното първенство, не показаха нещо запомнящо се. За тях това това беше първа проверка по време на лятната им подготовка.

Резултатът беше открит в края на първата част от Димо Бакалов. Бившият играч на Локомотив (Пд) се разписа с глава след центриране на Серкан Юсеин. Второто полувреме започна с доста смени за Стойчо Стоев. Треньорът на шампионите извади от игра Ренан, Сисиньо, Иван Йорданов, Рибейро и Венци Керчев. Пламен Илиев, Форстър, Ковачев, Лукоки и Дан Битон влязоха на техните места.

Лудогорец - Триглав 4:0

Първа контрола за "орлите" в Австрия

В 50-ата минута резултатът стана 2:0 за Лудогорец. Джоди Лукоки отне топката в центъра, напредна към наказателното поле и пусна пас към Светослав Ковачев, който записа името си сред голмайсторите.

Осем минути по-късно Димо Бакалов отбеляза втория си гол в мача. Младият Доминик Янков се отчете с асистенция. Това е шести гол за Бакалов в летните контроли на тима.

Само две минути след попадението на Бакалов, Дан Битон направи резултата 4:0. Израелецът вкара изключително красив гол от границата на наказателното поле.

До края на срещата липсваха голови опасности и пред двата тима. Триглав изпълниха два преки свободни удара, които обаче въобще не затрудниха Пламен Илиев.

Следващата контрола на Лудогорец е на 22 юни срещу Карабах.