Лудогорец изигра добър мач в Рексъм срещу шампиона на Уелс ТНС, спечели с 4:0 и безпроблемно се класира за плейофа за Лига Европа. Домакините за втори път показаха, че няма как да имат претенции и са пълнеж в европейските клубни турнир. Другата седмица осемкратните шампиони ще срещнат словенския шампион Марибор за място в групите. Марибор е от съвсем друга класа, въпреки двете загуби с 1:3 от норвежкия Розенборг и не трябва да има никакво подценяване.

Интересен факт е, че и Лудогорец и Марибор остраниха тази година исландския шампион Валур.

ТНС - Лудогорец, на живо

ТНС - Лудогорец 0:4, Швиерчок два пъти, Лукоки и Битон бележат

Марибор очаква разградчани

Домакините започнаха много прибрано и почти не правеха грешките, характерни за тях в Разград. Темпото не беше високо, а условията за игра бяха добри. Слънцето блестеше в очите на уелския вратар, но той така и не беше застрашен с удари отдалече.

Закономерното се случи в 36-ата минута. Якуб Швиерчок напредна отляво, направи финт и стреля по земя в близкия ъгъл. Топката премина между краката на Дейвис и влезе във вратата покрай плонжа на Харисън за 0:1.

Шест минути по-късно Джоди Лукоки получи изчистена топка и сам увеличи за 0:2. Малко преди това Швиерчук изпусна да вкара още едно попадение, когато получи топката в чиста позиция от Вандерсон.

Съдията даде край на първото полувреме на секундата, защото нямаше никакви поводи за забавяне.

Във втората част играта беше много приятна и много отворена без излишни грубости.

Домакините много искаха да вкарат гол и бяха близо до това. Липсата на техника ги лиши от голямата радост.

Българският отбор, без напрежение, също се стремеше да отбележи. В 77-ата минута Швиерчок вкара за втори път. Вандерсон можеше да отбележи отблизо, но не уцели топката. Получи се нещо като подаване към непокрития в близост Швиерчок, който с глава направи резултата 0:3.

В добавеното време влезналият като резерва Дан Битон напредна фронтално и с красив параболичен удар оформи крайното 0:4. Това зарадва почти 300-ата привърженици на Лудогорец, които с малко превишаваха като бройка местните фенове.

Общият резултат 9:0 за Лудогорец казва всичко и повече коментари не са нужни.