Лудогорец победи с 2:0 Иртиш (Павлодар) в контрола, играна в Белек. Головете за "орлите" паднаха през първото полувреме. В 27-ата минута Якуб Свиерчок откри резултата, а в 34-ата Мисиджан удвои. В края на срещата Клаудиу Кешеру пропусна дузпа.

Това бе шеста проверка за разградчани в Турция, като до момента тимът на Димитър Димитров има четири победи, равенство и загуба.

Първата опасност пред една от двете врати дойде в 16-ата минута. Шабалин стреля с глава, но Ренан се справи. Четири по-късно Вандерсон центрира в наказателното поле, където Терзиев с глава не успя да насочи топката в очертанията на вратата.

В 24-ата минута Лукоки напредна отляво и качи топката на главата на Мисиджан, но холандецът стреля неточно.

Лудогорец - Иртиш 2:0

Лудогорец - Иртиш 2:0, Кешеру пропусна дузпа

"Орлите" ще изиграят шеста контрола по време на лагера в Белек

В 27-ата минута Свиерчок откри резултата. Полякът реализира с глава след центриране от корнер на Лукоки.

В 33-ата минута Калмъйков спаси удар на Анисе дошъл след бърза триходова атака между мадагаскареца, Вандерсон и Сисиньо. Минута по-късно Лудогорец удвои. Сисиньо намери Мисиджан в наказателното поле и "лалето" от точката на дузпата реализира за 2:0.

На полувремето Димитър Димитров направи две промени. В игра се появиха Горалски и Кешеру за сметка на Кампаняро и Свиерчок.

През втората част "орлите" намалиха оборотите и почти не застрашиха вратата на казахстанския тим. В 60-ата минута Лукоки проби отдясно и стреля, но прати топката в аут.

Димитър Димитров: Получи се добра, приятелска игра

"В този мач победи дружбата"

До края на срещата в игра влязоха Форстър, Натанаел, Жоао Пауло, Светослав Ковачев, Доминик Янков и Венцислав Керчев.

В 84-ата минута Ковачев бе фаулиран в наказателното поле. Съдията отсъди дузпа, която бе пропусната от Кешеру. Румънският нападател опита удар в стил "Паненка", но вратаря на Иртиш улови. Това бе и последното интересно действие в мача.

Натанаел: В първенството вече е много по-трудно за нас

"Лукас Саша се справя много добре на моя пост"