Лудогорец записа поредна победа в Първа лига. Шампионите се наложиха като гост на Локомотив (Горна Оряховица) с 5:0. След загубата на Левски от Берое, "орлите" се откъснаха на 15 точки на върха.

Лошата новина за разградчани обаче е контузията на капитана Светослав Дяков. Националът напусна принудително терена след като получи разтежение в бедрото.

НА ЖИВО: Локомотив (Горна Оряховица) - Лудогорец

Домакините очакват с ентусиазъм двубоя

Срещата започна с натиск на Лудогорец. Още в 7-ата минута шампионите поведоха. Вандерсон центрира балонно към Марселиньо, Кавдански не се намеси и бразилецът с български паспорт вкара за 0:1 от близко разстояние. Тимът на Дерменджиев продължи да диктува събитията на терена.

В 30-ата минута, Светослав Дяков получи разтежение в бедрото и бе заменен принудително. До края на полувремето не паднаха повече попадения.

В 50-ата минута, закономерното се случи. Моци намери добре Кешеру в наказателното поле, той се хвърли за топката и прати в далечния ъгъл на Банков, за да се разпише технично за 0:2.

Шампионите свалиха темпото, но продължиха да доминират.

Десет минути преди края, Кешеру центрира, Марселиньо остави за Вандерсон, който с премерен удар вкара 10-ия си гол за сезона.

В добавеното време Лукоки проби и центрира, Кафу стреля, но Банков изби, а Кешеру засече и вкара за 0:5.

В 85-ата минута, Лукоки изведе много добре Кешеру, който овладя и си нагласи топката на левия крак, за да направи резултата 0:4.