Българският шампион Лудогорец се поздрави с престижен успех в контролите си на турска земя. "Орлите" надвиха с 2:1 украинския гранд Динамо (Киев). Селекцията на Валдас Дамбраускас заслужава още по-големи аплодисменти, след като стори това и с осъществяването на пълен обрат.

Всичко започна неприятно за разградчани, които в 23-ата минута си отбелязаха злощастен автогол. До почивката паритетът бе възстановен благодарение на Каули Оливейра. Триумфът пък беше подпечатан от защитника Жосуе Са, разписал се акробатично след центриране от корнер на Десподов в 57-ата.

Бивш вратар на Лудогорец се завърна в родния си клуб

Хорхе Броун подписа с Росарио Сентрал

Именно Десподов, Текпетей и Каули пък бяха и най-опасните футболисти срещу редовния участник в Шампионската лига. Така "зелените" продължават с достойното си представяне срещу грандовете на Украйна. Преди няколко дни, лудогорци направиха 2:2 с другия емблематичен тим от тази държава Шахтьор (Донецк).

Снимка 516332

Лудогорец осъществи атака на висока скорост в четвъртата минута, когато топката бързо достигна до Кирил Десподов. Националът на България пробва мигновен пас за Кешеру, но всичко приключи с корнер. При изпълнението му Вердон се беше позиционирал в полето на Динамо, ала изстрелът му не притежаваше нужната точност.

Отлична новина за Лудогорец, Вандерсон се завръща

Очаква се той да запише минути или в днешния спаринг с Динамо Киев

Опонентът също се добра до първо положение след ъглов удар. Попов засече с мощен шут лошо избита топка, но за радост тя попадна право в обсега на сигурния Ренан.

Снимка 516330

Символичните гости продължиха да тормозят лудогорци отдясно и Беседин беше близо до отбелязването на гол в 18-ата минута. Ренан обаче отново показа класа и изби встрани.

Лудогорец - Динамо (Киев) 2:1 (Развой на срещата по минути)

Пълен обрат за "орлите"

Голяма неприятност сполетя българския първенец в 23-ата минута. Съперникът от Украйна този път разигра бърза комбинация отдясно, като Буялксий отправи остро подаване. Оливие Вердон се хвърли на шпагат, за да спре паса към Беседин. Вместо това обаче прати кълбото прекалено силно в краката на Ренан, а това доведе и до неприятен автогол в ущърб на разградчани.

Бърнард Текпетей беше един от малкото футболисти на Лудогорец, които демонстрираха желание за нещо интересно в атака. В 32-ата минута африканецът отправи тежък удар, който затрудни максимално Бушчан.

Лудогорци бяха близо до изравняването малко след това. Футболистите на Дамбраускас осъществиха дълбока преса в полето на Динамо, която принуди Бушчан да обърка своя пас. Грешката позволи на Десподов да го прехвърля, но кълбото премина на сантиметри от целта.

Лудогорец ще играе срещу Акрон, в Марибор има бум на заразени с коронавирус

Мачът е в неделя

Лудогорец възстанови паритета в 38-ата минута. Остро центриране на Текпетей не бе избито по максимално добър начин от Бушчан. Настана лек карамбол в наказателното поле на динамовци, а Каули Оливейра се оказа най-съобразителен и изравни на празна врата.

Актуалният носител на титлата в efbet Лига стартира второто полувреме със завидно самочувствие и добра голова ситуация бе създадена в 51-ата минута. Текпетей отново нямаше проблем да се справи с бранител на противника и отправи много остро подаване, успоредно на голлинията, което обаче не бе използвано от негов съотборник.

Испански нападател отказа на Лудогорец

"Орлите" бяха постигнали договорка с Кадис за Нано Меса

Напълно заслужено, българският шампион стигна до пълния обрат в 57-ата минута. Кирил Десподов центрира перфектно от корнер, бранителят Жосуе Са се измъкна от персоналния си пазач и с акробатичен изстрел се разписа отблизо.

Офанзивният порив на "зелените" продължи и малко след това Клаудиу Кешеру удари гредата, но се оказа, че при положението му е бил в положение на засада.

Постепенно футболистите на Динамо (Киев) натиснаха "орлите", но Валдас Дамбраускас беше подредил качествено своята защита и до 70-ата минута нямаше опасни положения пред Пламен Илиев.

Снимка 516329

В 76-ата минута Кирил Десподов напредна по десния фланг, след което пусна за непокрития Доминик Янков. Младият плеймейкър обаче загуби прекалено много време за обработка на топката и отбраната на Динамо (Киев) му отне коженото кълбо.

Желаният от Лудогорец Жадсом съди клуба си

На първа инстанция той не успя да спечели делото

Украинският гранд можеше да изравни резултата в тази контрола с настъпването на 80-ата минута. Лйеднйев беше съборен малко пред наказателното поле и самият той изпълни отсъдения фаул. Младокът преодоля стената, а топката срещна десния страничен стълб на безпомощния в този миг Илиев.

До края на терена в Анталия властваха напрежението и малко по-тежките влизания при единоборствата. Дузпа не бе дадена и за нарушение в наказателното поле срещу Кирил Десподов... Все пак привидният мир бе запазен, а Лудогорец успя да достигне до престижния триумф над Динамо.