90′
Турнир: Контроли 2024 Стадион: Мардан, Турция Зрители: Мачът се играе без публика
90′

КРАЙ НА МАЧА!

Лудогорец победи Динамо (Киев) с 2:1 в контролен мач

Лудогорец с престижен успех, "орлите" с обрат срещу гранда Динамо (Киев)

Каули и Жосуе Са подчиниха редовния участник в Шампионската лига

89′

В 89-ата минута треньорският щаб на Лудогорец имаше претенции към главния съдия, който не отсъди наглед чиста дузпа за нарушение срещу Кирил Десподов.

80′

ГРЕДА ЗА ДИНАМО! Украинският гранд можеше да изравни резултата в тази контрола с настъпването на 80-ата минута. Лйеднйев беше съборен малко пред наказателното поле и самият той изпълни отсъдения фаул. Младокът преодоля стената, а топката срещна десния страничен стълб на безпомощния в този миг Илиев.

76′

В 76-ата минута Кирил Десподов напредна по десния фланг, след което пусна за непокрития Доминик Янков. Младият плеймейкър обаче загуби прекалено много време за обработка на топката и отбраната на Динамо (Киев) му отне коженото кълбо.

70′

Постепенно футболистите на Динамо (Киев) натиснаха "орлите", но Валдас Дамбраускас беше подредил качествено своята защита и до 70-ата минута нямаше опасни положения пред Пламен Илиев.

60′

Офанзивният порив на "зелените" продължи и малко след това Клаудиу Кешеру удари гредата, но се оказа, че при положението му е бил в положение на засада.

57′

ГОООЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ!! 2:1!! ЖОСУЕ СА! Напълно заслужено, българският шампион стигна до пълния обрат в 57-ата минута. Кирил Десподов центрира перфектно от корнер, бранителят Жосуе Са се измъкна от персоналния си пазач и с акробатичен изстрел се разписа отблизо.

51′

ТЕКПЕТЕЙ! Лудогорец стартира второто полувреме със завидно самочувствие и добра голова ситуация бе създадена в 51-ата минута. Текпетей отново нямаше проблем да се справи с бранител на противника и отправи много остро подаване, успоредно на голлинията, което обаче не бе използвано от негов съотборник.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

38′

ГОООЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ!! 1:1!! КАУЛИ ОЛИВЕЙРА! Лудогорец възстанови паритета в 38-ата минута. Остро центриране на Текпетей не бе избито по максимално добър начин от Бушчан. Настана лек карамбол в наказателното поле на динамовци, а Каули Оливейра се оказа най-съобразителен и изравни на празна врата.

33′

ДЕСПОДОВ! Лудогорци бяха близо до изравняването малко след това. Футболистите на Дамбраускас осъществиха дълбока преса в полето на Динамо, която принуди Бушчан да обърка своя пас. Грешката позволи на Десподов да го прехвърля, но кълбото премина на сантиметри от целта.

32′

Бърнард Текпетей беше един от малкото футболисти на Лудогорец, които демонстрираха желание за нещо интересно в атака. В 32-ата минута африканецът отправи тежък удар, който затрудни максимално Бушчан.

23′

АВТОГОЛ! 0:1 ЗА ДИНАМО!! ВЕРДОН! Голяма неприятност сполетя българския първенец в 23-ата минута. Съперникът от Украйна този път разигра бърза комбинация отдясно, като Буялксий отправи остро подаване. Оливие Вердон се хвърли на шпагат, за да спре паса към Беседин. Вместо това обаче прати кълбото прекалено силно в краката на Ренан, а това доведе и до неприятен автогол в ущърб на разградчани.

18′

Символичните гости от Динамо продължиха да тормозят лудогорци отдясно и Беседин беше близо до отбелязването на гол в 18-ата минута. Ренан обаче отново показа класа и изби встрани.

7′

Динамо също се добра до първо положение след ъглов удар. Попов засече с мощен шут лошо избита топка, но за радост тя попадна право в обсега на сигурния Ренан.

4′

Лудогорец осъществи атака на висока скорост в четвъртата минута, когато топката бързо достигна до Кирил Десподов. Националът на България пробва мигновен пас за Кешеру, но всичко приключи с корнер. При изпълнението му Вердон се беше позиционирал в полето на Динамо, ала изстрелът му не притежаваше нужната точност.

1′